Hlavní navigace

Jabber transporty

Sdílet

Transporty jsou jednoduchým způsobem, jak využívat dalších zajímavých služeb přímo ve vašem Jabber klientu. Náš server nabízí celou řadu transportů, které je možno volně využít dle vašich potřeb. Transporty můžete začít používat přímo v klientu. Ten by měl nabízet položku „prozkoumat dostupné transporty” (nebo podobnou). V dialogovém okně se vám pak objeví transporty připravené k použití.

Komunikace s jinými sítěmi

Celá skupina transportů, která vám umožní zachovat vaše stávající kontakty z jiných IM sítí. Na našem Jabber serveru jsou podporovány následující sítě: ICQ, AIM, MSN, Gadu-Gadu a Yahoo! messenger.

IRC transport

IRC transport je služba Jabber serveru, která umožňuje připojení z klienta do místností (kanálů, channels) systému IRC. IRC je už časem ověřený protokol pro komunikaci mezi lidmi na síti. Komunikace probíhá buď mezi dvěma účastníky nebo v místnostech. Běžné místnosti se pojmenovávají jednoslovně a začínají křížkem #. Také je možná přímá komunikace mezi dvěma účastníky bez kontroly IRC serveru.

Slovníky

Slovníkový (Dict) transport je služba Jabber serveru, která umožňuje jednoduchý přístup ke slovníku přes Jabber. V dostupných transportech se rovnou zobrazí možné typy slovníků. Slovník překládá pouze mezi dvěma vybranými jazyky. Po registraci vybraného páru jazyků v vám v seznamu přibude kontakt, který přeloží kterékoliv slovo, které mu pošlete.

K dispozici je angličtina, francouzština, němčina, italština, latina, ruština, španělština, esperanto a další jazyky v mnoha různých kombinacích.

RSS transport

RSS Transport je služba Jabber serveru, která umožňuje odebírat RSS přímo ve vašem klientu. Služba tak dokáže automaticky hlídat obsah zaregistrovaných serverů a upozornit vás například na nové články.

SMS transport

SMS transport je služba, která slouží k pohodlnějšímu zasílání SMS z Jabber klienta. Server Jabbim v současné době umožňuje bezplatné odesílání SMS pouze do sítí O₂ a Vodafone. Počet odeslaných SMS za den je pro každého uživatele omezen.

Předpověď počasí

Weather transport je služba, která umožňuje v seznamu kontaktů zobrazovat informace o počasí. Stačí přidat kontakt s požadovanou lokalitou. Aktuální počasí je znázorněno statusem kontaktu, podrobné informace jsou k dispozici jako zpráva o stavu daného kontaktu (status message, presence). Stačí tedy myší najet nad tento kontakt a zobrazí se informace o teplotě, vlhkosti, větru a podobně.