Hlavní navigace

Názor ke zprávičce ACTIVE 24 plní slib a nasazuje HTTPS všem zákazníkům od Filip Jirsák - S tím pomalejším načítáním to není úplně pravda....

  • 28. 7. 2015 8:51

    Filip Jirsák

    S tím pomalejším načítáním to není úplně pravda. Pokud se použije SPDY (které je na HTTPS vázané) nebo HTTP/2 (které některé prohlížeče také podporují jen spolu s HTTPS), může se načítání oproti HTTP variantě naopak (i významně) zrychlit. Samozřejmě je otázkou, zda to používá Seznam a zda to zrychlení tedy pozná (zvlášť když robot není zrovna typický přístup, pro který by byly optimalizace v SPDY/HTTP/2 určené). Na druhou stranu, vyhledávač se snaží co nejlépe simulovat chování reálného uživatele, úpravy speciálně pro vyhledávače se jejich autoři snaží penalizovat, takže teď by měl Seznam správně penalizovat ty, kteří kvůli Seznamu nemají HTTPS :-)

    Mít http a https zárovoň se stejným obsahem zas penelizuje google
    Byl by k tomu nějaký odkaz? Google je na duplicity háklivý, ale zároveň docela dobře chápe, že v některých případech je oprávněné, když na stejný obsah vedou různá URL (třeba změna pořadí parametrů v URL nebo chybějící parametry). Myslel jsem, že k těm oprávněným „duplicitám“ řadí i HTTP/HTTPS, zvlášť když tohle rozdělení je jenom důsledkem chybného rozhodnutí v minulosti mít to jako dva různé protokoly (i když v kontextu tehdejší doby je to rozhodnutí pochopitelné a tehdy vypadalo správně).