Ja tak nejak cekam ze to "az 70% uspesnost" je dezinterpretace. U takovych statistik se prece zvlast urcuje chyba "nespravne da pozitivni vysledek" a zvlast chyba "nespravne da negativni vysledek", tj. konkretne tenhle je potreba otestovat presnost zvlast na dostatecne velkem vzorku depresivnich, a zvlast na dostatecne velkem vzorku nedepresivnich.
(v pdf odkazovanem z originalniho clanku jsem tohle ale nenasel, nenasel jsem dokonce ani jak casto se ktery model trefoval v konkretnich pripadech, nasel jsem jenom ze jeden model "nasel" prilis malo depresi, druhy prilis moc, a treti skoro spravny pocet)
Ovsem timhle se resi spis problem, ze cloveka s depresi asi nikdo nebude lecit dokud nekdo neprijde vubec s podezrenim na depresi. On si o to nejspis sam nerekne, na to je moc v depresi.
Pak se teprve dostane k nekomu kdo to urci s vetsi presnosti (ma mensi prvni i druhou chybu), i kdyz za vyssi cenu (minimalne to trva delsi dobu), a rozodne o dalsim postupu. Koneckoncu tak to je i s kazdou beznou nemoci - kdyz mi neni dobre, tak si nejdriv sam doma "nejakym hloupym algoritmem" rozhodu, jestli s tim pujdu za doktorem ... (a kdo ma dite tak musi rozhodovat za to dite, i v pripade ze si dite samo nestezuje)
První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.