Hlavní navigace

Amazon Linux 2023 je nejnovější linuxová distribuce pro AWS

17. 3. 2023

Sdílet

AWS Linux Inside Tux Amazon Autor: Amazon

Amazon vydal novou verzi své linuxové distribuce Amazon Linux, kterou vydává už od roku 2011. Nejnovější vydání s označením 2023 je založené na Fedoře a bude mít podporu po dobu pěti let. Následující major verze pak vyjdou vždy jednou za dva roky.

Tato velká vydání zahrnou nové funkce a vylepšení zabezpečení a výkonu napříč celým systémem, stejně jako významné změny v jádře, systémových nástrojích, GLib C, OpenSSL a dalších systémových knihovnách. V průběhu zmíněných dvou let budou každé tři měsíce vycházet aktualizace, které přinesou nové vlastnosti a opravy chyb.

Schéma plánu podpory jednotlivých verzí

Autor: Amazon

Aktuální vydání přináší především deterministické aktualizace prostřednictvím verzovaných úložišť, což je nový mechanismus aktualizací. Distribuce se zamkne na konkrétní verzi repozitáře balíčků, což dává uživatelům kontrolu nad tím, jak a kdy aktualizace proběhnou. Je tak možné udržovat stejné verze balíčků napříč celou flotilou serverů.

AWS nabízí Amazon Linux bez dalších poplatků, pokud máte aktivní službu, můžete na ni distribuci nainstalovat. Amazon tvrdí, že jeho Amazon Linux je nejpoužívanější linuxovou distribucí na AWS a používají ji stovky tisíc zákazníků.

Našli jste v článku chybu?