Hlavní navigace

Názor ke zprávičce AMD představila 64jádrový Threadripper 3990X od rpajik - Intel tohle dělá dlouhodobě a ten důvod je...

  • 8. 1. 2020 8:52

    rpajik

    Intel tohle dělá dlouhodobě a ten důvod je prostý, prostě striktně oddělují svými produkty trh pro domácnosti a pro profesionální a firemní použití, protože od té druhé skupiny mohou dostat více peněz.

    V poslední generaci i zde udělali změnu - v dobách E5 v1/2 a pak v3/4 bylo možné do single socket boardů ( určených pro workstation a méně náročné servery ) osazovat procesory i z řady pro dual socket. Často se pak stávalo, že si někdo koupil starší single socket board, osadil to nějakou vyřazenou E5-26xx vX s velmi slušným výkonem za pár korun na ebay a najednou z toho byla super workstation za pár korun. Ve Scalable generaci toto už udělat nejde.

    A pak je to celé o úhlu pohledu - z pohledu Intelu teď AMD svým přístupem ničí trh a z dlouhodobého hlediska možná poškozuje i samo sebe. Z pohledu nás co to zboží nakupujeme je to samozřejmě zdravá konkurence, která snižuje cenu. Celé to ale trošku kazí fakt, že i přesto že AMD prodává jako nikdy dříve ( protože má teď na trhu opravdu pěkné produkty ), tak Intel nestíhá vyrábět, takže nemá moc důvodů zlevňovat.