Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Americký soudce: právo nevypovídat se vztahuje i na nesdělení hesla od Karel - Bývalý spolužák pracoval u dopraváků (kolem roku 2010)....

 • 29. 9. 2015 16:40

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Bývalý spolužák pracoval u dopraváků (kolem roku 2010). Říkal, že mají stovky fotek z radaru na přechodu v centru města. A že na první pohled poznají, z koho pokutu dostanou a z koho ne. Že nejčastěji platí lidé, co překročí rychlost o 10 - 20 km a jedou levnějším autem. Že mají plno fotek lidí, co tam ve městě v Audi, BMW, VW Passatu apod sviští přes 100 a někteří i přes 120. Ale ti neplatí nikdy, protože se z toho vždycky nějak vykecaj.

  Žijeme ve státě, kde se automaticky předpokládá, že všichni lžeme a podvádíme. Stát se tomu přizpůsobil a má nás všechny za lháře a podvodníky. Začarovaný kruh. Nejvíc na tom jsou pak biti ti, co nelžou a nepodvádí.

  V dnešní době nikoho nezajímá, zda někdo něco udělal. Nikdo se nezeptá "a opravdu jsi jel v obci přes přechod 120?" Ptáme se "a maj na tebe policajti něco?" Boreček se chlubí v hospodě, jak s policajtam vy*ebal a jak se na ně musí. A plno lidí se jde zeptat na radu, jak to udělal.

  PS: Prohlásit "vůz řídila osoba blízká" ve chvíli, kdy jsem řídil já, považuji za lež.