Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Americký soudce: právo nevypovídat se vztahuje i na nesdělení hesla od Karel - Konkrétně jsem reagoval na toto: "Právo nevypovídat je jedním...

 • 29. 9. 2015 17:09

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Konkrétně jsem reagoval na toto:

  "Právo nevypovídat je jedním ze základních pilířů právního státu. Buďto je schopen žalobce prokázat, že někdo něco spáchal, nebo má smolíka."

  Aneb od fundamentální otázky "udělal jsi to nebo ne?" k otázce "a máte nějaký důkaz?"

  Bohužel nám tak nějak chybí odvaha přiznat chybu. Když někdo přizná, že vážně zaparkoval v zákazu stání, tak je za blba. Společnost to vidí jednoznačně: zatloukat, zatloukat, zatloukat. A pokud mají důkazy, tak zatloukat. A v hospodě se pak pochlubit, jak dobře jste zatloukal, jak jste je doběhl a přidat racionalizaci typu "tam je zákaz státní stejně úplně nesmyslně". A protože i policajti chodí do hospod a tyhle historky znají, tak pak nikomu nic nevěří, i kdyby mluvil pravdu.

  PS: Fašismus na silnicích se prohlubuje vždy, když dojde k nějakému průseru. Viz dva blbečci, co letos zaparkovali na železničním přejezdu. Připravuje se nesmyslné zpřísnění pravidel provozu na přejezdech, když problém je ve skutečnosti ten, že lidé ani ta stávající pravidla nedodržují. A samozřejmě z dobrých důvodů, protože to nejsou "ohnutí ovčani", co by zbytečně čekali minutu na přejezdu, když vlak je ještě daleko. A to je ten začarovaný kruh, kdy přibývají nesmyslné paragrafy a pravidla, která stejně nikdo nedodržuje. Laika by sice napadlo, že řešením má být vzít ta videa, na kterých jsou auta, nákláďáky i autobusy, kličkující mezi závorami, a daným řičům a řidičkám sebrat řidičák a ještě jim napařit trestný čin obecného ohrožení. Ale to je v naší společnosti nepřípustné. Mají přece svá práva (zcela jistě nepodepsali souhlas s natáčením) a navíc se ihned dostaví racionalizace typu "no ony ty závory jdou dolů beztak zbytečně brzo". Ta videa jsme viděli, známe SPZ, u řady známe i obličeje. Ale budeme dělat, že o tom nevíme. A byrokrat aby vykázal alespoň nějakou činnost, tak nám přihodí další fašistické pravidlo do sbírky. Nemá odvahu na otázku "co jste udělali pro zvýšení bezpečnosti?" odpovědět "nic, lidé rádi umírají na přejezdech".