Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Android ovládá 84 % trhu s mobily, Microsoft z něj mizí od Lael Ophir - Ad implementace od vyrobce casto dokazala naopak alespon...

  • 24. 5. 2016 10:30

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

    Ad implementace od vyrobce casto dokazala naopak alespon trochu zpouzitelnit to prostredi - jak a které. Například HTC TouchFLO 3D a později (non)Sense vypadal pěkně, ale když jste ho naplnil daty (kontakty, tisíce SMS), tak byl nepoužitelně pomalý. Problém to byl na WM i Androidu. A daleko větší problém byl v tom, že některá zařízení s WM fungovala velmi dobře (typicky ta od HTC), a jiná měla zásadní nedostatky: předinstalovanou naprosto nepoužitelnou nadstavbu UI, sekundová prodleva při přijetí hovoru, veliké resource leaks kvůli kterým bylo potřeba co dva dny restartovat, zamrzání... Jak jsem psal, dnešní Android má stejné problémy.

    Ad Flat... je vrchol vrcholu nevkusu - většině lidí se líbí. A osobně mi připadá daleko lepší, než si hrát na 3D stínování, dřevo a podobné retro.

    Ad webOS ma multitasking ala system karet, nic na pozadi nic nezere - buď máte aplikace které volně běží na pozadí a žerou zdroje, nebo máte jiný model, který se zdroji zachází lépe. Jinak WP samozřejmě mají multitasking, akorát je řešený jinak než na desktopu. A jak jsem už psal, i Android se snaží problém řešit, konkrétně tombstoningem, tj. stejně mizerně jako kdysi WM.