Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Android ovládá 84 % trhu s mobily, Microsoft z něj mizí od Lael Ophir - Ad pokud zacnes trdit ze nap. s W7...

 • 26. 5. 2016 11:17

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Ad pokud zacnes trdit ze nap. s W7 jsou jen vyjimecne problemy s WindowsUpdate - dal jsem si tu práci, a vyhrabal ze zálohy jeden VM s Win7. Poslední instalace patchů na něm proběhla cca před dvěma lety. Na základě toho co tu opakovaně píšete vy a pár dalších by si člověk myslel, že aktualizacemi strávím tři dny. Jak to dopadlo? Po startu jsem nechal vyhledat aktualizace, a po cca 10 minutách jsem usoudil, že to trvá nějak dlouho. Nainstaloval jsem KB3102810, a využití CPU spadlo ze 100% silně směrem k nule, s občasnými špičkami. Po cca 20 minutách kontroly aktualizací (limitem byla rychlost disku) se cca 30 minut stahovaly (~500MB), a pak cca 45 minut instalovaly (opět to bylo limitované diskem). Restart trval s dokončením instalace cca 10 minut. Ano, po rebootu to nabídlo ještě jednu aktualizaci, instalaci+reboot jsem neměřil, tipnu si na jednu až dvě minuty.
  Souhlas že by to mohlo být rychlejší, a pokud zapnete VM s Windows jednou do roka, tak vás to čekání asi nepotěší. Ale ten VM je pěkná plečka s 1.5GB RAM, uložený na HDD. Na SSD a s více RAM by to bylo samozřejmě rychlejší, s tím s délkou stahování toho moc udělat nelze. A hlavně: když patchujete každý měsíc, je to daleko rychlejší proces.

  Ad kdyz tvrdis ze restart po aktualizacich je vyzadovan minimalne a kazdej pritom restartuje vzdy nekolikrat - nerestartuje se vždy několikrát. Pokud instalujete patche každý měsíc, bývá to naopak v naprosté většině případů jeden restart.

  Ad kdyz tvrdis ze za 90vterin se restartuji Windows po aktualizacich vcetne dokoncovani aktualizaci pri vypnuti a dokoncovani aktualizaci pri zapnuti... a pritom kazdej mesic uzivatele Windows pri vypinani nadavaj ze se to zas vypina hodinu - měřil jsem to, u mě to v daném případě to bylo 90 vteřin, a bývá to tak většinou. Proč je to tak rychlé? Protože Win10, SSD a spousta RAM. Ale například update 1511 (ve skutečnosti upgrade) trval výrazně déle.
  Je možné že se najde člověk, kterému se Windows po updatech vypínají hodinu. Předpokládám že je provozuje buď na opravdu předpotopním stroji, nebo na něčem takovémhle:
  https://www.youtube.com/watch?v=Nas7hQQHDLs

  Ad tvuj nazor kterej nevychazi z praxe, ale asi z brozurky zamestnancu microsoftu jak maji reagoat na podobne problemy, popiras tim realne zkusenost lidi, delas z nich blbce co si neumi nastavit system, aplikujes na BFU postupy z enterprise - aha. Na kolika strojích s Win10, rychlým SSD, minimálně 16GB RAM a pravidelnými měsíčními aktualizacemi jste zkoušel měřit trvání rebootu po patchování? A to že si lidé neumí nastavit systém je prostý fakt. Zvlášť uživatelé Linuxu sice umí regexy a ovládat vi, znají jména a syntaxi stovkek utilit, umí skriptovat v bashi, ale jsou často tak natvrdlí, že neumí udělat triviality které zvládne podle návodu na netu i schopnější sekretářka (třeba nastavit Windows Update). A nevšiml jsem si, že bych na BFU aplikoval postupy specifické pro enterprise.

  Ad v terminech "znásilnění, výpalné, nucení, vydírání" mam jasno - v takovém případě si běžte vlažnou vodou opláchnout játra (to je ta věc kterou píšete na klávesnici), pak vyhledejte výkladový slovník, a stravte u něj dostatečně dlouhou dobu. To vaše "jasno" je z kategorie "jsem Napoleon, a tenhle zubní kartáček je můj pes".

  Ad doufam ze te nekdo brzo navstivi a nabidne ti sex - nic proti tomu. U vás doufám že až budete u lékaře, tak vám vysvětlí, že tady jde o ukázkovou amputaci, čímž má na mysli poškození vazů kotníku. Při vyšetření bude používat autogen, protože tak říká tomu zařízení k vyšetření srdce a plic poslechem. A nakonec vám předepíše oční kapky, což je taková ta věc co se zavádí rektálně. Proč to všechno? Protože bude s terminologií zacházet jako vy.