Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Anonymous zareagovali na ACTA a zaútočili na web Evropského parlamentu od Radim - Myslím, že těm, co jsou za ACTA o...

  • 29. 1. 2012 12:11

    Radim (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Myslím, že těm, co jsou za ACTA o autorská práva zas tak moc nejde. O autorská práva jde především těm, kteří jsou proti ACTA, chtějí autorské právo zrušit. Stačí si přečíst třeba celé vlákno na které jsem reagoval, nebo diskuze kdekoliv jinde.
    Pokud vím, "stávka" na Internetu proti ACTA proběhla. Účastnili se jí Google, Wikipedia a podobní. Firmy nebo společnosti, od kterých se nikdy nedovíte, že autorská práva jsou brzdou, která omezují něčí (konzumentů) práva. Naopak pokud vím, tak první akce anarchystických kriminálníků (anonymous), která souvisela s děním dnešních dnů, byla reakcí na zavření megauploadu. Nemůžu si pomoc, já v zavření megauploadu nevidím ani ACTA, ani snahu ovládnout Internet, ani cenzuru.

    A pokud jde o škodu, ta souvisí s cenou. Cenu určuje trh. Poptávka se musí střetnou s nabídkou jakýmsi kompromisem. Výsledek kompromisu je cena. Trh duševního vlastnictví je zlikvidovaný. Poptávku lze uspokojit i bez nabídky. Nabízející je vyloučen a jeho nabídku si všichni rozeberou zadarmo. Nemá vůbec smysl o ceně mluvit. Piráti patří do vězení mimo jiné za to, že zlikvidovali trh. A ne pořád vyčíslovat jakousi částku a tu jim nechat k úhradě.