Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ballmer oznámením odchodu vydělal na akciích miliardu dolarů od Big Hardy - Možná jsem nedal ty správné články. Četl jsem...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2013 17:44

  Big Hardy (neregistrovaný) ---.snydernet.net

  Možná jsem nedal ty správné články. Četl jsem jich asi deset a každý byl pojat trochu odlišně. Tyhle dva mi přišly celkem vyvážené.

  Nevím co máte za problém se šuškandou, ale pokud výrobce čipu TPM 2.0 potvrdil nové funkce které čip poskytuje a pokud systém pracuje tak jak pracuje tak je to backdoor a nelze o tom pochybovat.

  Problém je, že dnes jsou na takové chování lidé uvyklí (Kindle, Android, nejrůznější shopy pro mobilní telefony, herní konzole). Já, jako uživatel Windows to považuji za podraz, o to větší že podobná funkce nebyla dopředu vůbec ohlášena.

  O tom že to zneužitelná díra a vlastnost systému, kterou bude nakonec moci využít zřejmě každý kdo se na na to cíleně zaměří, a to hned několika způsoby s různým dopadem, se po přečtení (přinejmenším článku na AMERIKAblog) nedá pochybovat. Že zrovna vy byste měl tak málo představivosti, z toho vás opravdu nepodezírám.

  Prostě to Microsoft tentokrát posral na celé čáře a hned v několika rovinách a z několika důvodů. Kyž uvážím, že v další verzi OS dotáhnou do konce zcela neprůhlednou náhradu souborového systému... Já jim prostě nevěřím, u mne je to nedůvěryhodná firma. Mám chuť znovu čistě nainstalovat svoje šest let stará Windows (na praní s Linuxem nemám zatím dost sil, možná v zimě) a ani je pro jistotu nezaktualizovat.

  Microsoft (jsem zatím nucen tolerovat jejich OS), Google, FuckBook,... nevěřím jim roky a den ode dne více. Prakticky již nemají způsob jak můj názor na sebe změnit. Mohou se změnit a zkusit mne o tom přesvědčit, ale budou se muset hodně snažit.