Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ballmer oznámením odchodu vydělal na akciích miliardu dolarů od Lael Ophir - 1. Zákazníci tablety zcela zjevně chtějí, a MS...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 8. 2013 23:13

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

    1. Zákazníci tablety zcela zjevně chtějí, a MS se snaží přijít na to, jak jim dát možnost používat PC jako tablet. Tablet je celkem praktická věc jako čtečka webu, mailu nebo ebooků. MS ale nevidí důvod, proč by tohle nemohlo umět PC.
    2. Jo, command line na Linuxu je fakt lahůdka. Kdo z vás strávil první semestr mimo jiné tím že se učit pohybovat ve vi pomocí hjkl a memoroval se příkazy? To prosím proto, že v roce 1965 neměly zdaleka všechny klávesnice šipky, a později ty šipky stejně fungovalo jen když bylo zrovna vhodné počasí (díky tomu bordelu, kterému se na Unixech říká terminálové sekvence). Bash jaok takový byl jistě svého času užitečný nástroj, ale spouštět utility a parsovat výstup je dávno prehistorie. Spoustu akcí tak prostě neuděláte - zkuste tak třeba zminimalizovat okna s vybranými názvy, nebo založit dokument OOo Calc a něco do něj napsat, nebo zjistit které deamony běží a vybrané zastavit. PowerShell je daleko silnější nástroj.
    Server Core je používaný minimálně, a běžně se spravuje pomocí GUI nástrojů vzdálené správy, které běží na jiném stroji.