Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Ballmer oznámením odchodu vydělal na akciích miliardu dolarů od Big Hardy - Abych řekl pravdu tak z toho moudrý nejsem....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2013 23:59

  Big Hardy (neregistrovaný) 162.213.254.---

  Abych řekl pravdu tak z toho moudrý nejsem. Podle knihovny Technetu už Vistách byla prý možná vzdálená inicializace TPM. Tento postup se mi však dohledat a tedy ani pochopit nepovedlo. Nicméně pokud vás někoho zajímá co o TPM 1.2 a 2.0 a Windows 8/8.1 říká Microsoft, zde je zdroj http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj131725.aspx

  TPM 1.2 a jednotlivé stavy jsou popsán jako plně ovladatelné.

  U TPM 2.0 jsem to s tím že "TPM nemůže být použit k poskytování rozšířených bezpečností funkcí bez prvního nastavení vlastníkem" nepochopil. Nějaké základní funkce budou dostupné? Vypnout úplně prý to nejde. Jinde zase o vzdálené aktivaci hovoří.
  Zajímavá je ta pasáž o vzdáleném úložišti které má sloužit zejména "anti-hammering logic" nebo proti změně hodnoty autorizovaného vlastníka TPM.

  Chtělo by to celé prostudovat, pořádně vyzkoušet v praxi a pak se rozhodnout. Jenže proč zase další rok experimentovat a být v nejistotě. Vypínač v BIOSu, pro ty méně podezřívavé, by vše vyřešil.

  Jsem zvědavý jak se microsoft vyjádří, protože zatím kde nic tu nic. Mezitím již vznikají i kompiláty "zpráv" v češtině, tak jsem zvědavý kdo se k tomu první postaví jako chlap a celé to pořádně prostuduje, otestuje, a předloží nějaký shrnutí pozorování.