Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Barack Obama: šifrování nemá být absolutní, stát má mít přístup od NULL - Tato otázka je dost složitá a možná se...

 • 14. 3. 2016 12:35

  NULL (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

  Tato otázka je dost složitá a možná se ani z principu věci nedá jen souhlasit nebo nesouhlasit. Kde je ale realita?
  Je mobilní telefon v tomto případě opravdu tak důležitý, aby se daly zadní vrátka ke všem paušálně nějaké vládě? Spíše v tom vidím snahu, jak z jednoho emotivního případu vycucat maximum.
  Co se týče soudů, praktické by určitě bylo míti bezvýhradný přístup do šifrovaných zařízení a tam by to asi i málo komu vadilo, ale zde jde ve finále asi o něco víc, jde spíše o to, získat nástroj, jak se dostat komukoliv do šifrovaného zařízení a když si lehce vzpomeneme co američtí špióni ještě nedávno prováděli v evropě, tak se nelze divit, že se to málo komu líbí.
  Ono je to totiž spíš na 2 otázky:
  1. Má mít soud tuto možnost?
  2. Má mít tuto možnost nějaká administrativa?
  A v tomto případě jde podle mne o to, že za prezentovanou regulérní otázkou 1 se skrývá ve stínu ta 2. a lidi to cítí a proto se jim to nelíbí. Navíc z toho mám osobně pocit, že se zase nejedná o to získat přístup k nelegálům a jejich aktivitám, nebo jak zatočit se zlými "teroristy", stejně si jich půlku platí sami, ale jak vesele hromadit třeba obchodní data od "obyčejných" lidí, jako zástupci firem, ideálně třeba americká konkurence a to už ve výsledku může uškodit i nám tady.

  Co se týče toho Obamy, není blázen ten, kdo chce neomezený přístup, protože se mu to hodí, blázen je ten, kdo by od něj čekal něco jiného.

 • 14. 3. 2016 15:47

  Euroska (neregistrovaný) 62.84.155.---

  Otazka neni tak slozita a z principu veci to je jednoduche.
  Jaky je rozdil mezi tim, jestli to mam na disku nebo to mam v hlave, kdyz jediny klic k datum si pamatuju (dejme tomu)? Ze se to z disku lepe cte nez z hlavy? Ze si na to banda zvykla? A ma mit nekdy nekdo prava, aby nejakou SCIFI hrackou precetl cloveku myslenky proti jeho vuli?
  Protoze na vsechno ostatni existuje nejake technicke reseni ;)