Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezpečnostní díra v Java knihovně ohrožuje stovky aplikací od Filip Jirsák - Load balancing a fail over riesite ako? No tak...

 • 10. 11. 2015 23:43

  Filip Jirsák

  Load balancing a fail over riesite ako?
  No tak konkrétně my to řešíme hardwarovým loadbalancerem. Ale některé aplikace jsou rozvažované na úrovni TCP spojení, takže to má hodně blízko k tomu, kdyby ten WebLogic byl přímo vystrčen do internetu?

  Ci pouzivate WebLogic za velke peniaze a mate ho rovno vystrceny do internetu?
  Bojíte se, aby se neošoupal? Já teda tak nějak u dražšího řešení předpokládám, že by mělo být lepší a tudíž i bezpečnější.

  Jinak já jsem narážel na to, že když tak autoritativně zmíníte jedno řešení v situaci, kdy jich existuje n různých podle konkrétních požadavků, nepůsobí to dojmem znalce, o což jste se asi snažil, ale právě naopak.

  Diera tam ziadna nie je. Iba niekto zle implementoval deserializaciu udajov.
  Jo, a když někdo zadá příjmení „Novák'; drop database;“, tak to také není chyba ale jen „zle implementovaná deserializacia udajov“.

  Oni spravili kod v custom deserializacnom hooku ktory robi neplechu, to nie je genericka diera.
  Přečtěte si popis té chyby, je to hned druhý příspěvek v diskusi. Ta třída, která v rámci deserializace spouští neznámý kód, je součástí JRE. To je dost generické. A takových tříd, které nemají readObject() odolný proti útokům, bude spousta. Spuštění kódu, který útočník nikdy neměl mít možnost spustit, je docela průšvih. Samozřejmě by mohl být ještě větší, tady má útočník přeci jen omezené možnosti – vedle té třídy s readObject() potřebuje další vhodné třídy, přes které útok povede (např. ty z Apache Commons Collections).