Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezpečnostní specialista zadržen za nalezení díry ve volební webové stránce na Floridě od Lael Ophir - Srovnávat to s domem nebo autem není úplně...

  • 10. 5. 2016 16:59

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

    Srovnávat to s domem nebo autem není úplně přesné. Když někdo chce vykrást dům nebo auto, tak se musí dostat na místo, spoléhá že si ho nikdo nevšimne, a riskuje že bude na místě chycen. A úroveň zabezpečení je taková že většinou stačí prohodit cihlu oknem, nebo si přinést žebřík (který se navíc často válí někde okolo).

    Na netu je to výrazně odlišné. Váš dům je sice v poklidné čtvrti, ale každý den se do něj snaží dostat tisíce kriminálníků. Někteří zkoušejí vylomit zámek, další rozbít okno, jiní vám posílají balíčky s červeným tlačítkem a nápisem "uvnitř bít famtura, vy ztisknout tadi". Sousedi zloděje je nevidí, a není možné je na místě zadržet. A když se jeden dostane dovnitř, vyrobí kopie všeho co najde, prodává je nedaleko v podchodu do kterého se slušní lidé bojí, a originály těch věcí dost možná zničí. V některých případech vám zloděj vymění zámek a chce zaplatit, aby vás pustil zpátky dovnitř. Na jednom se určitě shodneme: v takovém světě je potřeba, aby každý dům byla zatraceně dobrá pevnost. Je to totiž divočejší verze divokého západu.