Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezpečnostní specialista zadržen za nalezení díry ve volební webové stránce na Floridě od K D - Nejsem expert na americké právo, ale u Nás...

  • 10. 5. 2016 20:19

    K D (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

    Nejsem expert na americké právo, ale u Nás je to něco podobného. Prostě v kostce jde o to, že si pár chytráků totálně mimo realitu myslelo, že když za to dají sazbu, tak už je nikdo nehackne. Něco jako když si teď myslí, že když zakážou zbraně, tak vymýtí násilné trestné činy se zbraní. Hmm. A do toho hackování vstoupila legislativa a v podstatě jde o to, že je to jako by jsi někomu vlezl na pozemek, soukromé vlastnictví. Třeba u Nás, nesmíš ani nikomu, kdo si třeba zapomněl zavřít email do něho lézt, protože je to jakási osobní zóna a ty to moc dobře víš. Tak jako na plotě nemusí být nutně napsané "Zákaz vstupu". Ke všemu ještě je v ČR i trestné vlastnit takové nástroje. Jak je to v USA nevím, ale bude to něco podobného, protože tyto hovadiny k nám lezou většinou z toho směru.

    Toto jsem načerpal z přednášky právníka při PČR, který prezentoval jeho výklad - samozřejmě u soudu je to věc prokazování a rozhodnutí a nemusí přesně kopírovat vyřčené právní názory.
    Dále čerpám z několika článků na odborných serverech