Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezplatná aktualizace na Windows 10 končí za tři měsíce od Lael Ophir - Uživatel má možnost něco používat, a by default...

  • 9. 5. 2016 13:48

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

    Uživatel má možnost něco používat, a by default ta možnost není zakázaná. Jste při koupi telefonu vmanévrován do toho že budete volat na placené linky? Nebo když jsou v supermarketu u pokladny sladkosti, jste vmanévrován do toho že si je koupíte? Je to vždy vaše volba.

    Představte si opačný případ. MS by dodával Windows s podporou sdílení dat mezi zařízeními, hlasovým ovládáním ve stylu Cortany, integrovaným vyhledáváním, možností ukládat data do cloudu atd. Ale skoro nikdo by to nepoužíval, protože by to bylo by default povypínané. Jaký by to pak mělo smysl? A myslíte že by si MS na trhu vedl lépe než konkurence, která podobné možnosti by default pozapíná (třeba Google, Apple)?

    Navíc nesouhlasím s tím že by byl uživatel oběť. Jakou újmu uživatel utrpí tím, že má *možnost* uložit si data do cloudu a otevřít je pak na libovolném zařízení? Pokud uživatel ví že tuhle možnost nechce, tak buď do cloudu neukládá, nebo si tu funkcionalitu rovnou vypne.