Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezplatná aktualizace na Windows 10 končí za tři měsíce od Lael Ophir - Cloud rozšiřuje funkcionalitu OS. Jak už jsem psal,...

  • 10. 5. 2016 14:59

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

    Cloud rozšiřuje funkcionalitu OS. Jak už jsem psal, uživatelé ve velkém používají outlook.com, gmail.com, Siri, Cortanu, Google Now, DropBox, OneDrive, Google Drive, Office 365, Google Apps a řadu dalších služeb postavených na cloudu. Myslíte že si MS nechá sebrat trh od konkurentů tím že nebude nabízet cloudové služby, které zákazníci zjevně chtějí? Kdo ty cloudové služby nechce, nemusí je používat, a případně si je může povypínat.

    Ad je to postavené jako Cloud a k tomu je OS jako access interface pro uživatele - to záleží na scénáři použití. Já mám v cloudu nákupní seznam (jeden na zkoušku, běžně používám kalendář) a itinerář nějaké dovolené, protože je praktické mít tyhle konkrétní dokumenty přístupné z jakéhokoliv zařízení. Jo a nechávám tam na dovolených okamžitě uploadovat fotky z mobilu, z bezpečnostních důvodů si například vyfotím taxi než do něj nastoupím. Jinak cloudové služby nepoužívám, protože moc nevěřím, že do něj nebude nikdo hrabat. To že některé firmy jedou například na Office 365 nebo Google Apps považuji za hrozné, ale když jim to přijde v pohodě, je to jejich volba.