Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezplatná aktualizace na Windows 10 končí za tři měsíce od Lael Ophir - 1. To záleží na feature. Pokud něco zákazníci...

 • 12. 5. 2016 16:33

  Lael Ophir (neregistrovaný) 192.168.1.---

  1. To záleží na feature. Pokud něco zákazníci ve velkém používají (nebo se čeká že používat budou), tak nemá smysl to by default neinstalovat. Proto je Cortana ve Windows by default, kdežto ASP.NET ne.
  3. Pokud aktualizace musí uživatel schvalovat, tak je neschválí (protože je to uživatel), a počítače budou děravé.
  4. Ukládání dat do cloudu znamená že uživatel má data k dispozici z jakéhokoliv zařízení, a slouží i jako záloha. Ve Windows 10 se záloha provádí přes File History, ukládá se lokálně. Problém je v tom, že uživatelé nezálohují, a v případě havárie přijdou o data.
  Ohledně "běda, jak se tam náhodou dostane nějaká nahá fotka, film nebo hudební dílo" - pokd obsah nesdílíte, tak je to vaše věc, s výjimkou dětské pornografie. Vizte kapitolu 3.a v prvním linku, plus druhý link.
  https://www.microsoft.com/en-gb/servicesagreement/
  https://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1jcypj/i_am_omar_shahine_and_mona_akmal_with_the/cbdfua4
  5. Uživatelé se o aktualizace počítače nestarají, protože jsou to uživatelé. Kritické chyby se opravují ASAP. Restart se provádí v době kdy se PC nepoužívá, a aplikace před ním dostanou signál aby uložily aktuální stav (což bohužel řada aplikací ignoruje).
  6. Proč myslíte že MS zavedl SmartScreen? Přesně proto, aby se uživatel nepřihlašoval k ebankingu na adrese csob.asdqwe.wha­tever.cn. Uživatelé na phishing totiž kllidně skočí.
  7. Typické konfigurace nepoužívám, ale spousta zákazníků ano. Na Linuxu a MacOS často ani nemáte na výběr. Když si vy instalujete balíček LibreOffice, tak instalujete všechno bez dotazu. Ve Windows si spoustu věcí můžete (ale nemusíte) zvolit.
  8. Data v cloudu jsou ve srovnání s typickou místní konfigurací (notebook s HDD, který jednou upadne ze stolu a data jsou pryč) velmi bezpečná alternativa.
  9. Windows zobrazují tuším EULA při instalaci, je součástí fyzického balení, a je k dispozici na webu. Kde je problém?
  10. To si pletete. Platí jeden účet, jedno heslo. MS vám nabízí možnost použít jeden účet. Jestli vidíte výhodu v tom když máte jedno heslo pro přihlášení k počítači, další na sdílené soubory, další na email, další na soukromé fotky, další na IM, další na Skype atd., tak to vidíte dost špatně. Uživatelé si totiž ta hesla nepamatují, takže volí buď stejná hesla pro více účtů, nebo naprosto triviální hesla. Profíci použijí password manager, se kterým pořád manipulují, a ze kterého jim jakákoliv aplikace může snadno data vykrást.
  http://arstechnica.com/security/2015/11/hacking-tool-swipes-encrypted-credentials-from-password-manager/