Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezplatná aktualizace na Windows 10 končí za tři měsíce od Lael Ophir - Tomu důchodci přinese cloud třeba možnost uložit si...

 • 12. 5. 2016 17:01

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Tomu důchodci přinese cloud třeba možnost uložit si do něj dokumenty, aby o ně nepřišel, až mu odejde HW. Plus pokud je to americký důchodce, může třeba používat Cortanu. Ale nepochybuji že ke každé feature najdete nějakého uživatele, kterému nijak nepomůže.

  Ad jak to využije někdo, kdo neví, o co vlastně jde - to se ovšem dá napsat o jakékoliv nové funkcionalitě, že?

  Ad Pokud to odklepneš a instaluješ s W10, dá se to pak dodatečně vyhodit a fungovat dál, jako by se nechumelilo - co konkrétně máte na mysli tím "to"?

  Ad Je rozumný zapnout funkci pro synchronizaci / komunikaci (tj. potenciálně nebezpečnou) všem, i těm, kdo to nepoužívají, jenom proto, že to dělají ostatní? - pokud něco používá spousta lidí (nebo se čeká že to používat bude), tak ano. A když něco by default nezapnete, tak se uživatelé nebudou obtěžovat to hledat. Je to jako kdybyste ovládání klimatizace v autě umístil pod podlahu kufru, s tím že někteří lidé možná nechtějí klimatizaci používat :)

  Ad Je pro někoho, kdo to chce využívat, problém odkliknout ikonku s instalátorem na ploše? - představte si, že na telefonu budete mít na hlavní obrzovce ikony "nainstalovat telefon", "nainstalovat GPS" (ta se po stisku bude ptát jestli smí používat AGPS), "nainstalovat Youtube", "nainstalovat klávesnici" atd. To by asi nebylo dvakrát uživatelsky přívětivé.
  Ad znalým to zdůvodnit tím, že je to kvůli bezpečnosti - jaká konkrétní bezpečnostní rizika plynou z toho že máte zapnutou řekněme možnost ukládat soubory do cloudu, když ji nepoužíváte?

  Ad čmoud není to pravý místo a váš už vůbec ne. Stačí jediná fotka, o které si nedokonalý algoritmus myslí, že je tam nahota, nebo jediný film, který nenajde v databázi "legálních děl" (třeba vlastní tvorba) a seš bez toho - to není pravda. MS před pár lety změnil podmínky. Pokud obsah nesdílíte, tak je to vaše věc, s výjimkou dětské pornografie. Vizte kapitolu 3.a v prvním linku, plus druhý link.
  https://www.microsoft.com/en-gb/servicesagreement/
  https://www.reddit.com/r/IAmA/comments/1jcypj/i_am_omar_shahine_and_mona_akmal_with_the/cbdfua4