Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezplatná aktualizace na Windows 10 končí za tři měsíce od Lael Ophir - Ad 1 - mám za to že stáhne,...

 • 12. 5. 2016 17:16

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Ad 1 - mám za to že stáhne, ale neinstaluje. Přiznávám že už nikde nemám Win7, nevidím důvod u nich zůstávat.
  Ad 2 - vážně? Těžko k tomu říct něco jiného, než že byste ty prášky neměl vynechávat :)
  Ad 3 - aha
  Ad 4 - to se týká jednoho konkrétního nastavení diagnostiky, a MS to popisuje takto: Když se u zařízení vyskytnou problémy, které se při interním testování v Microsoftu obtížně diagnostikují nebo replikují, vybere Microsoft náhodně malý počet zařízení, u kterých je nastavená úroveň Úplná a vykazují stejný problém, a shromáždí z nich všechna data potřebná k diagnostice a vyřešení problému (včetně uživatelského obsahu, který mohl tento problém aktivovat). To mi připadá v pořádku.
  Ad nemluvím o takových věcech jako nevypnutelné aktualizace - WU se dá samozřejmě zakázat, vyjma toho je možné zakázat instalaci nových features.
  Ad pořád jste chtěl nějaký dokument, se kterým je problém v těch úžasných officech - ne. Chtěl jsem postup jak docílím reprodukce problému. To že má někdo problém otevřít konkrétní dokument může mít řadu příčin: může jít o dokument ve velmi starém formátu (ty MS Office by default blokuje), problém na serveru ze kterého se dokument stahuje (některým lidem to šlo a jiným ne), dokument může být poškozený (MS Office má funkci Open and Repair) atd. Mimochodem těch případů, kdy z dokumentu MS Office v LibreOffice zůstane rozsypaný čaj, nebo se jim rozsype alespoň layout, je bohužel asi víc než opačných. Chápu že autoři LO nejsou schopni zajistit ani pořádný rozvoj svého produktu, natož aby byli schopni dotáhnout podporu OOXML.