Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezplatná aktualizace na Windows 10 končí za tři měsíce od Lael Ophir - Ehm, co vyjma čísla 260 to má společného...

 • 15. 5. 2016 23:38

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Ehm, co vyjma čísla 260 to má společného s DOSem? DOS používá úplně jiné API, a používá krátké názvy souborů (C:\PROGRA~1). Windows používají jiné API a dlouhé názvy souborů (C:\Program Files). Aplikaci pro DOS přitom délka dlouhého názvu nijak netrápí, protože ho vůbec nevidí. Takže MAX_PATH je 260 protože se tak někdo kdysi rozhodl, ne protože jsou Windows "nabalené na DOS".

  Ad kdyby slo o limit NTFS , tak ten je ~32000 ovsem nesmi se to pouzivat s Windows - řada funkcí Win32 API podporuje názvy souborů o délce 32K.

  Ad kvuli kompatibilite nejdou menit velikosti okna pro nastaveni prav - ehm, co to má společného s kompatibilitou? To je přece jen věc shellu. Mimochodem Advanced dialog má měnitelnou velikost, alespoň ve Win10.
  Ad listovat hodinu vyrezem nekolik radku je preci totalne skvele - v takovém případě máte nejspíš permissions mizerně navržené. BTW jakožto uživatel Linuxu byste přece měl jít na command line a použít utilitu cacls, protože GUI je změkčilost :)