Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bezplatná aktualizace na Windows 10 končí za tři měsíce od Lael Ophir - Ad kazdopadne je to postavene na hlavu, coz...

 • 16. 5. 2016 21:00

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

  Ad kazdopadne je to postavene na hlavu, coz dokazuje problem s poslanim do kose kterej se snazils zlehcovat trapnosti sobe vlastni - každž FS má nějaký podobný limit. Například na ext4 je délka jména souboru omezená na 255 charů, a cesta na 4096 charů. Když použijete UTF-8 (což bohužel nikdo nezaručí, protože na jednom FS můžete mít inteligentně namixované názvy v UTF-8, 8859-2 i 8859-1, podle toho v jaké CP jede která aplikace), tak je mimochodem těch 255 charů pojme třeba jen 44 znaků.
  Pokud jde o to že do koše nelze přesunout položky, které se tím přesunem dostanou nad maximální délku cesty, tak tenhle problém samozřejmě existuje i na Linuxu. V Ubuntu je Trash v /home/<user_na­me>/.Trash, takže když někdo vytvoří pitomý package s dlouhými cestami (jako to udělali experti s Eclipsem, akorát delší), tak narazíte na ten samý problém. Protože je to Linux, tak si tipnu, že v takové situaci nedostanete žádnou smysluplnou hlášku.

  Ad rada funkci Win32 API mozna, ale Windows ne, neni to divne? uz ponekolikate pises ze API neco ma ok, ale Windows to maji na h0vno, na co jsou pak Windows jineho? - 260 znaků cesty k souboru musí stačit každému :). Možná s výjimkou pánů z Eclipse Foundation.

  Ad s fixni velikosti okna byl jen priklad - mě zajímá co to má společného se zpětnou kompatibilitou. Možná zpětnou kompatibilitu shell extensions, ale to je tak všechno.

  Ad znovu: advanced dialog je resizovatelný:
  http://winaero.com/blog/wp-content/uploads/2015/05/Windows-10-take-ownership-10-full-access.png
  http://www.eightforums.com/attachments/tutorials/2328d1317457694-permissions-allow-deny-access-users-groups-windows-8-a-file-advanced.jpg

  Ad takoej dementne fixnich oken je samozrejme hromada, napr. popis sluzby - popis služby se zobrazuje v appletu Services, kam se vejde celý. Že v detailech servisu není vidět celý je pravda, ale nevidím v tom žádný problém. Když to totiž MS předělá, tak lidé jako vy budou nadávat, že "zase všechno překopali", "nic není k nalezení" apod.
  http://www.coretechnologies.com/WindowsServices/services-control-panel-properties-win2012.jpg

  Ad "Vycisteni disku", ma aspon 5radku, ale tech 15polozek taky zbytecne skrolovat - tady souhlas. Dialog má zobrazuje 5 položek z 10-12. Mohl by být lepší, ale nevidím v tom problém. Ve srovnání s různými pokusy o GUI na Linuxu je to mana z nebes :)