Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Boj o přežití: vychází očekávaná hra Dying Light od Karel - Lidé po zombii nijak zvlášť neprahnou. To, co...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2015 12:44

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    Lidé po zombii nijak zvlášť neprahnou. To, co je baví, jsou "survival tituly". Hledáte věci, sbíráte věci, vyrábíte věci, před něčím utíkáte, před něčím se shováváte a když na to přijde, tak i něco lovíte. Přičemž to není silnější protivník. Že to jsou zombie je spíš problém fantazie autorů.

    I když nesmíme být příšní, na to téma byly zajímavé diskuse na E3. Zombie je vděčný protivník, protože: nepošle atomovku z orbity, nepoužívá ostřelovačku, nejezdí v tanku, nelétá ve vznášedle, když se schová, tak jen aby vás napadla zblízka, neumí zorganizovat rojnici, neumí vyrábět pasti, není netrpělivá, neudržuje sociální vazby a nepotřebuje jíst. A z chyb se nepoučí. Zkrátka nedělá žádné z těch věcí, co by jiní protivníci dělali a tím měnili "survival horror" na "další střílečku s emzákama".

    Takže opravdu nejde o potěšení z toho, že vidíte zombii. Ten dobrý pocit je z toho, když najdete lopatku, balíček jídla a lékárničku. Představte si, že rabujete dlouho opuštěnou chatu, je tam tma, louče vám došly, máte pistoli ale bez nábojů, takže jediné zbraně jsou klacek a lopata. A bojíte se čehosi, co se tam může někde skrývat, nebo být zamčené (někdo to tam před lety nalákal a zavřel). A teď zkuste přijít na to, co by to asi tak mohlo být, aby to dávalo smysl. Co by bylo schopno a motivováno tam prostě stát a čekat měsíce nebo i roky, v koutě nebo zamčené ve skříni. Ano, proto tam jsou skoro vždy jen zombie.