Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Boj o přežití: vychází očekávaná hra Dying Light od Honz - nepochopím, co lidi mají rádi na těch zombý......

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 1. 2015 8:38

  Honz (neregistrovaný) 2001:718:1207:----:----:----:----:----

  nepochopím, co lidi mají rádi na těch zombý... Je to jaksi prostoduché...

 • 27. 1. 2015 12:44

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Lidé po zombii nijak zvlášť neprahnou. To, co je baví, jsou "survival tituly". Hledáte věci, sbíráte věci, vyrábíte věci, před něčím utíkáte, před něčím se shováváte a když na to přijde, tak i něco lovíte. Přičemž to není silnější protivník. Že to jsou zombie je spíš problém fantazie autorů.

  I když nesmíme být příšní, na to téma byly zajímavé diskuse na E3. Zombie je vděčný protivník, protože: nepošle atomovku z orbity, nepoužívá ostřelovačku, nejezdí v tanku, nelétá ve vznášedle, když se schová, tak jen aby vás napadla zblízka, neumí zorganizovat rojnici, neumí vyrábět pasti, není netrpělivá, neudržuje sociální vazby a nepotřebuje jíst. A z chyb se nepoučí. Zkrátka nedělá žádné z těch věcí, co by jiní protivníci dělali a tím měnili "survival horror" na "další střílečku s emzákama".

  Takže opravdu nejde o potěšení z toho, že vidíte zombii. Ten dobrý pocit je z toho, když najdete lopatku, balíček jídla a lékárničku. Představte si, že rabujete dlouho opuštěnou chatu, je tam tma, louče vám došly, máte pistoli ale bez nábojů, takže jediné zbraně jsou klacek a lopata. A bojíte se čehosi, co se tam může někde skrývat, nebo být zamčené (někdo to tam před lety nalákal a zavřel). A teď zkuste přijít na to, co by to asi tak mohlo být, aby to dávalo smysl. Co by bylo schopno a motivováno tam prostě stát a čekat měsíce nebo i roky, v koutě nebo zamčené ve skříni. Ano, proto tam jsou skoro vždy jen zombie.

 • 27. 1. 2015 13:13

  Ondra Satai Nekola

  Zkus si precist Brooksovu WW-Z. Z toho to clovek docela dobre pochopi. Jako obvykle to neni o zombies ale stale o lidech, jeden z mechanismu, jak je dostat do papinova hrnce a zvysit tlak - tak vznikaji pribehy.