Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Boj s T-Mobilem o 100 SMS zpráv od Petr - Bohuzel musim konstatovat, ze vyse uvedeny zakaznik neni...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 12. 2011 10:06

  Petr (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz

  Bohuzel musim konstatovat, ze vyse uvedeny zakaznik neni v pravu. Vynechme nyni etiku a moralku, zamerme se na pravo, to je take tim, o cem zakaznikovi jde.

  Je to proste. Zakaznik prodlouzil smlouvu z roku 2008, ktera mu jako bonus ke sjednane smlouve pridavala kazdy mesic po dobu dvou let 100 volnych SMS. Tato smlouva o poskytovane sluzbe (ktera sama o sobe neobsahuje zadne volne SMS) byla v roce 2010 prodlouzena. V dobe prodlozeni smlouvy byly jiz v platnosti nove Smluvni podminky, se kterymi zakaznik pri prodlouzeni smlouvy vlastne souhlasil.

  Rad bych zde jeste upozornil, ze nejsem zamestnancem ani akcionarem fy. T-Mobile, stejne tak nemam vazby na jineho telekominakacniho operatora jak v Cechach, tak v zahranici. Jedna se o ciste subjektivni pohled na vec.

  Petr

 • 16. 12. 2011 10:20

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Zákazník svolil s prodloužením smlouvy za podmínky, že mu zůstane stávající rozsah služeb. A T-Mobile mu to slíbil. Je irrelevantní, z čeho ty služby pramenily, jestli z tarifu nebo nebo nějakého bonusu. T-Mobil slíbil, že i nadále bude veškeré tyto služby poskytovat. Váš přístup by byl relevantní jen v případě, kdy by zákazník prodloužil smlouvu bezpodmínečně.

 • 16. 12. 2011 11:16

  Petr (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz

  Mate pravdu. Objednane sluzby (pozor, sluzba(tarif) vs sluzba(volne SMS jako darek)) jsou stale stejne, ale bonus ve forme 100 volnych SMS mesicne platil pouze 2 roky od uzavreni predchozi smlouvy.

  Jak psal jiz nekdo vyse - kdyby zakaznik venoval prodlouzeni smlouvy alespon desetinu toho, co venuje probihajicimu sporu, byl by davno u konkurence.

  Jednani operatora bylo neferove a opovrzenihodne, ale dle meho nazoru bohuzel i pravne nenapadnutelne.

 • 16. 12. 2011 11:17

  Kaacz (neregistrovaný) ---.20.broadband10.iol.cz

  Ale to je přesně ono ..
  T-Debile přesně splnil co řekl, pokračuje ve smlouvě bez jediné změny! Kdyby totiž poskytl ten ukončený bonus znovu, v rozporu s původní smlouvou, došlo by ke změně.
  Stávající rozsah služeb je ten základ. Bonus je prostě bonus a musel by mu být vysloveně poskytnut opakovaně nad rámec původní smlouvy. A pokud to ten pán nemá písemně (tu změnu, že bonus bude opět přidán), tak má smůlu. Nečetl jsem to, ale vsadím se, že nemá nikde písemně, že bonus mu bude opětovně poskytnut. Ačkoliv se mi to příčí morálně, je to dle práva.
  Prodloužení smlouvy je prostě prodloužení smlouvy. Beze změny podmínek. Jedna paní povídala je sice hezký, ale má číst co podepisuje. A pak ať se nediví. Co je psáno, to je dáno. Když podepíšete doznání k vraždě, tak dostanete flastr a nikdo vás z toho nevyseká.
  Pravda, pak je případ takových těch automaticky prodloužených smluv, pokud je explicitně neukončíte, s čímž souhlasíte při vzniku smlovy. Já bych takové smlouvy zakázal. Ale ... když s tím lidi souhlasí ? No co jiného si zaslouží ?

 • 16. 12. 2011 11:51

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Právě to "Beze změny podmínek." je jádro sporu. Pán tvrdí, že mu T-Mobil změnu podmínek slíbil (poskytovat službu včetně bonusu i nadále), zatímco T-Mobile se k tomu nezná. Stejně tak jako T-Mobile může tvrdit, že to nikdy neslíbil, stejně tak může pán tvrdit, že nikdy s prodloužením nesouhlasil. Celé je to zajímavé zejména proto, že záznam telefonního hovoru existuje, takže je zde poměrně snadné obsah smlouvy zjistit i přesto, že byla sjednána ústně. Ale T-Mobile ten záznam vydat nechce. Právě protože vím, že T-Mobile si právě tento typ hovorů nahrává a archivuje po několik let, proto předpokládám, že by dokázal snadno dokázat, že mu nic extra neslíbili, právě proto věřím spíš onomu pánovi.

  A co se flastru za doznání k vraždě týká, tak zde je vaše znalost práva poměrně tristní :-) To by byl vlastně velmi lukrativní business - přiznej se k vraždě, kterou spáchal můj klient, a já ti zaplatím 500K.

 • 16. 12. 2011 15:23

  skinner (neregistrovaný) ---.nemlib.cz

  Já věřím tomu, že pán možná i pravdu má, ale jak se to říká? řeči se vedou a voda plyne? Operátor mu mohl naslibovat co chtěl, bohužel si pán neprošel to potvrzení, které mu po tomto hovoru došlo a to je bohužel jádro pudla. Od doručení tohohle dokumentu měl pán dva týdny to všechno zarazit, možná se i někdo na T-Mobilu modlil ať to projde, ale nezavolal ani nenapsal na T-Mobile, že v tom dokumentu mu chybí jeho slíbená služba a tím to celé podle mého názoru projel... Argumentovat teď bude velice těžce, žádnej soudce mu nesežere, že si myslel, že v tarifu T30HIT jsou i ty SMSky, protože lze snadno zjistit, že tam nejsou. Navíc ani nahrávka mu nemusí nutně pomoct, protože i pokud by mu operátor pověděl, že jak hovory, tak SMS mu tam zůstává beze změny, tak nelhal, protože ty SMSky tam byly ještě 2 měsíce. T-Mobile rád nemám, v mých očích to jsou největší podvodnící v tomhle oboru v našem státě, ale to bohužel nic nemění na situaci, že tenhle spor podle mého názoru může pán vyhrát maximálně na akademický úrovni (tzn. ohledně tý změny podmínek) notabene navíc k žádné změně podmínek v jeho případě nedošlo, takže to celé stojí na vodě. Faktem tam totiž stále zůstává to (a T-Mobile to bude mít pečlivě okoučovaný), že služba SMS zdarma tam byla od 30.4.2008 po dobu 24 měsíců. V nové smlouvě prodloužená není, tudíž v dubnu 2010 prostě skončila v souladu se smlouvou. Je mi ho docela líto, ale vydělat na tom mohl pouze pokud by po celou dobu včas platil faktury (ušetřil by za penále, který sice taky zpochybňuje, ale jednou je to penále ve VOP, se kterým souhlasil v r.2006 a přes to nejede vlak).

 • 16. 12. 2011 19:03

  Xerces (neregistrovaný) ---.blue4.cz

  Od doručení tohohle dokumentu měl pán dva týdny to všechno zarazit

  Tohle je totální zvrácenost. Proč bych já měl explicitně konat nějaké kroky pokud s něčím nesouhlasím? Takhle kdyby mě chtěly nějaké společnosti zruinovat tak mě naposílají nevýhodné smlouvy a já vykrvácím jen na poštovným abych jim doporučeně odmítl jejich nabídku.

 • 16. 12. 2011 15:06

  plx (neregistrovaný) ---.uvt.nl

  Problém je, že nikdo vlastně neví, co se do toho telefonu řeklo a na čem se dohodli. T-Mobile buď záznam zničil nebo ho úmyslně odmítá vydat.

  Pokud neexistuje důkaz o tom, že smlouva byla uzavřena, pak by soud měl takovou smlouvu zrušit.

 • 16. 12. 2011 15:48

  skinner (neregistrovaný) ---.nemlib.cz

  Mimochodem co se týká toho záznamu, pokud se pánovi povede otevřít soudní spor, lze v rámci důkazního řešení T-Mobilu soudně přikázat záznam vytlačit, ale jak už jsem napsal, není vůbec jasný že by mu to pomohlo, i kdyby tam bylo jasně slyšet operátora, jak mu slibuje ty SMS, protože na následujícím dokumentu ty SMS specifikovaný nejsou, pán to nerozporoval a tudíž se obávám, že je po sporu. Jestli mu jde čistě o princip, doufám že má dost peněz, protože podle mého názoru soudy projede a zaplatí náklady. Jestli mu jde o to, aby ušetřil, měl dávno nastavit na T-Mobilu nejlevnější možný tarif, SIMku rozstříhnout a nastavit trvalej příkaz do března 2012 a zapomenout.

 • 16. 12. 2011 19:05

  Xerces (neregistrovaný) ---.blue4.cz

  Otázka je jestli to není složitě vykonstruovanej hoax. Chtělo by to nějak ověřit.