Samozřejmě že to ale nemá smysl u nějakých velkých projektů, tam je potřeba to vyřešit lépe. Ale většina těch domén budou osobní malé projekty a to nikdy nikdo zkoumat nebude, leda že by evropská komise dostala další nesmyslný nápad.
Ono totiž hraní si na byrokrata vždy něco stojí a vždy to odrazuje potencionální zákazníky, takže celkem jistě to nedělá někdo jen tak z nudy ale musí být k tomu donucen. A právě zde končí prozíravost politiků a úředníků.
Určitě existují jistě placené služby, kdy dotyčný si doménu napíše na svoje jméno a adresu, ale fakticky s ní nechá disponovat původního majitele. Kdyby chtěl někdo něco prokazovat, formálně je vše v pořádku. Trestný čin propůjčení domény ještě naštěstí nikdo nevymyslel.
Lze tak předpokládat, že většina těch zbylých domén jsou takové, o které už stejně nemá nikdo zájem.
Podobná hra se hraje co se týče pevných telefonních čísel a prověřování adresy, kterou zákazník zadá. Nejbyrokratičtější stát na světě je Německo. Ve skutečnosti je tento typ byrokracie hodně dobrý k omezování konkurence a vždy je celkem dobře možné důkaz o adrese podvrhnout. Největší problém bývá jen jazyková bariéra. Další level je povinné skenování občanky, což nás nejspíše čeká, ale tomu se dá bránit armádou bílých koní (např. bezdomovci)- tak to chodí s telefonními čísly v Rusku. Tedy nekalé živly to vůbec nezastaví, jen to obtěžuje všechny ostatní. Vůbec se mi nelíbí tohle byrokratické směrování do Ruska pod vedení evropského sojuzu.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.