Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Bude OS X open source? od F4 - Nic proti Dvorakovi, ale ten člověk je pěkně...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 4. 2006 23:54

  F4 (neregistrovaný)
  Nic proti Dvorakovi, ale ten člověk je pěkně mimo. Stačí se podívat na jeho starší články. Viz třeba jeho super nápad na zjednodušení tiskového dialogu tím, že by si uživatel mohl vybrat, které věci na něm chce zobrazovat. Jediný kdo tohlt implementoval byl SAP AG, a výsledek byl příšerný.
  Apple staví na odlišnosti od většiny, a na značce, za což jsou lidé schopní platit zajímavé peníze. Těžko ale dělat peníze na něčem, co je k dispozici zdarma (open source systém by zřejmě bylo možné zdarma získat). Navíc je tu otázka duševního vlastnictví - Apple má spoustu částí systému od různých třetích stran, které by s uvolněním nesouhlasily.
  Jaký by podle Dvoraka měl být pozitivní důsledek uvolnění MacOS X pod open source licencí?
 • 20. 4. 2006 7:20

  bez přezdívky
  Ze stejneho duvodu, jako Sun uvolnil StarOffice ci Solaris. Dalsi prikladem budiz Netscape.
  Jde o to ziskat levne komunitu vyvojaru, rozsirit uzivatelskou zakladnu a ty penize, o kterych mluvite ziskat prodejem podpory, sluzeb a hotovych reseni.
 • 20. 4. 2006 7:25

  Glassman (neregistrovaný)
  zaujmout vyvojare opensource, co dnes neznaji nez linux a tim stimulovat vyvoj kvalitniho softu pro MacOS, dale by se titez postarali o podporu nejruznejsiho hardware, coz neni v moci Applu, ktery celou dobu podporoval jen a pouze to, co davali do svych krabic.. urcite by se o MacOS zacalo mnohem vic mluvit.. Apple je primarne hardwarova spolecnost, navic do budoucnosti se zrejme pretransformuje na prodejce zabavy po internetu.. OS muze byt zadarmo, stejne tak jako firmware a jeho updaty jsou.. platit je treba za aplikace, ktere v nem bezi.. dejte co nejvetsimu poctu lidi nas OS, aby bylo co nejvice potencialnich zakazniku pro nase placene aplikace..