Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Bude vůbec možné provozovat moderní desktop bez systemd? od Heron - Proč? Zcela vážně, proč? Tohle alsa někdy uměla? A...

 • 26. 11. 2015 16:33

  Heron

  Proč?

  Zcela vážně, proč? Tohle alsa někdy uměla? A měla by to vůbec umět? Je toto správná vrstva k řešení těchto věcí?

  Jako je hezké, že PA přišel s novými featurami. To je fajn. Pokud implementace těchto vlastností vyžadovala ustoupit od dejme tomu výkonnostních parametrů, tak jako ok (věci jako BT stejně moc hifi zatím nejsou). Jen to nikde není deklarováno. Naopak se všude deklaruje, že PA vyřešil problém se zvukem.

  Ostatně mohu běžet jen na alse... počkat, mohu? No mohu, ale dnešní grafická prostředí mají silné závislosti na PA. Mohu si také zvolit jiné prostředí (prostě utéct). Takže ano, mohu nastavit PA tak, aby se nevšímal nějaké zvukárny ... no ale proč tam to PA teda je? A proč se ho nemůžu snadno zbavit? Ostatně zvukových serverů je víc, nevšiml jsem si, že by mi někdo nutil třeba jackd (který je v mnoha ohledech lepší). To, jestli si ho vyberu nebo ne, je pouze na mém uvážení.

  Úplně stejné odpovědi jsou i o systemd. Nemusíš to používat. Jasně, nemusím, ale musím to tam mít. A je čím dál těžší to tam nemít.