Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Byl nalezen backdoor v routerech Linksys a Netgear a dalších od Ekonomicky utlumený - Nezapomeňte co jsem sem tlačil o TPM a...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 1. 2014 9:07

    Ekonomicky utlumený (neregistrovaný)

    Nezapomeňte co jsem sem tlačil o TPM a GSM modulu v CPU. Když k tomu přidáte známé informace o OS v HDD...

    Já bych po novém železe (HW) ani SW, včetně OS, nešáhnu ani za extra odměnu a ještě neustále hledám objevené chyby a backdoory v tom co už mám.

    Další osobní počítač si budu pravděpodobně bastlit doma v garáži jen tak na koleně abych měl jistotu. A proč to vše? Protože vy ostatní jste hovada a neumíte těm zmetkům co zaprodali vaše data říci "na to ti sereme, s tímhle si klidně zkrachuj". S tímto chováním souvisí i to že nekoupím nic nevydrží alespoň 8 let, s jakýmkoli šuntem si mohou vytřít prdel.

  • 4. 1. 2014 10:19

    Jenda (neregistrovaný)

    „A proč to vše? Protože vy ostatní jste hovada a neumíte těm zmetkům co zaprodali vaše data říci“

    Co tedy navrhuješ? Mobil už jsem přestal nosit, ale počítač fakt potřebuju.

    Btw. z čeho jsi odeslal tento příspěvek?

  • 4. 1. 2014 12:23

    Ekonomicky utlumený (neregistrovaný)

    Co tedy navrhuješ?

    Jak říkám. Dát výrobcům, klidně i přes prodejce, najevo "na to ti sereme, s tímhle si klidně zkrachuj", že žádný šmírování ani obchod s daty neschvalujeme a že danému výrobci nedůvěřujeme a má u nás minimálně právě ten jeden zjištěný vroubek.

    Jenže to nechce jen kecat, ale opravdu i jednat. je výrobce nedůvěryhodný? Tak ho ignoruji, hlásám do světa co je to za hajzla a čekám až díru na trhu zaplní někdo f=rovější, spolehlivější a důvěryhodný (nestačí o něco důvěryhodnější).

    P.S.
    Píši ze starého železa, které mi musí ještě nějaký čas vydržet. Protože z toho co vím o připravovaných noteboocích nevěřím ani těm vyrobeným v letech 2010-12.

    P.P.S.
    Kolik byste zaplatili, za rok-dva, za prověřené železo a SW, které bude staré tak pět let a bude mít před sebou životnost tak dalších pět let? Začněte na dvojnásobku ceny nového zařízení.
    Ten HW bude nepoužívaný, prověřování bude probíhat na jiných kusech, bude kontrolována pouze shodnost (identita) výrobku, půjde o stejné čipy, stejné obvody, stejné série. Nová bude možná baterie.

  • 4. 1. 2014 13:02

    AlYoSHA (neregistrovaný)

    Vyrobcovy ktory vyraba v milionovych seriach nejake svaby ti tvoj odkaz bude u prdele. A neskrachuje. Tu vyhrava stado. Verim ale ze u mnohych vyrobcov to ani inak nejde. Proste musia pridat nejke to smirovatko lebo ked chcu podnikat a nemat opletacky s smirakmi z tajnych sluzieb (zakon je casto na ich strane) tak musia aj ked nechcu. Pochybujem ze by niekto take veci robil len tak. Z pohladu vyrobcu su to castokrat naklady navyse.

  • 4. 1. 2014 21:31

    Jenda (neregistrovaný)

    No já taky provozuju dost historického HW (ne vždy se to ale dá, např. na realtime zpracování signálů ze SDR, syntézu FPGA nebo zpracování videa je potřeba vyšší výkon; poslední dobou žere dost i blbej webovej prohlížeč).

    Proč si ale myslíte, že před 10 lety (Pentium 4…) HW backdoory neexistovaly? Třeba ten odkazovaný „bug“ se táhne zpět do roku 2005. Předpokládám, že ohledně prověřování mluvíš o ThinkPadu X60, tedy o tom coreboot-enabled notebooku s DRM?

    > prověřování

    Jak se takové prověřování dělá? Reverznout křemík není žádná sranda ani u primitivních jednočipů. Nedokážu si představit, jak někdo reverzuje moderní složitý procesor, čipset, phy ethernetu a další čipy v počítači.

  • 6. 1. 2014 10:08

    SB (neregistrovaný)

    Říkáte to s tím sraním správně, problém je v tom, že jste/jsme v minoritě - rozhoduje masa, a ta buďto netuší, nebo je to lůza, které je soukromí u prdele (kolik lidí má účet na fásbuku???).

  • 25. 1. 2014 21:24

    Trident (neregistrovaný)

    Jo jeniku to ti pak nezbyde nic. Musis se na to koukat v sirsich souvislostech. Cipy nejsou neco co si jako auto vyrobis doma na kolene.Kdo ma vyrobu spickovych soucastek ma moc.
    Kdyz nebudes kupovat cipy nikdo se z tebe na zadek neposadi. Protoze ti nezbyde kdo by pro tebe cipy vyrabel. A sam to vyrabet nemuzes. To jsou tak spickove technologie ze si je treba intel designuje a vyrabi sam. Takze si cipy na podobnem levelu jen tak sam nevyrobis a vlastne ani nenadesignujes.
    At uz to budes vyrabet kde chces, tak NSA ma dlouhe paraty. Cina,Taiwan,U­SA,Indonesie, Cechistan no proste vsude. Politicy po 20ti letech pochopily kudy zase spiclovat a kontrolovane skodit. Drive to byly dopisy,pak telefony,emaile a potom co zacli ti uhrovati lunixaci nepouzivat majoritni backdoorOS a meli moznost pouzit otevreny OS s neschvalenymi sifrovacimi mechanismy, musela se sejit rada starsich a vymyslet novy duvod boje proti terorismu. Protoze kazdy obcan=terorista.

    Kdyz jste chlapci opensourcovi meli k dispozici uz pred lety treba cely otevreny projekt se speckama opensparc od Sunu, tak jste jen ohrnovali drzku ze intel je rychlejsi a ze se tim nebude nikdo patlat. Kdy se postesti ze vam da nekdo kompletni specku k cpu? Mozna tu je urcita cesta jak vyrobit kdyz ne rychly hardware, tak "trusted open hardware".

    Budeme snad vymenovat vykon za soukromi? Jako dneska. Kup si Qualcomm s binarnimi bloby plne backdooru a nebo si kup nejaky jiny hardware ale mene vykonny.

    Domnivam se ze se tu otevira i cesta pro dalsi ksefty. Firmy pro nas bezne plebs budou delat backdoorovany hardware a pak budou za tezke prachy delat trusted hardware(jak je to uz treba pro armadu,polici­i,tajne sluzby atd.). Tak jako mame trusted operacni systemy tak mame operacni systemy s backdoory.

  • 4. 1. 2014 13:23

    Jarda_P

    Zacni tim, ze sem das seznam duveryhodnych vyrobcu. Ten bude asi pekne kratky. Kolik? Nula radku?