V C++ jsem zkousel asi pred rokem delat a kvalita jeho ruznych IDE mi prisla ubjejici. Kdyz si na jedne strane vezmu Javu a svatou trojici: NetBeans, Eclipse a IDEA a na strane druhe KDevelop, Dev-C++ a VS pro C++, tak mam pocit, ze druha skupina ma imho dost velky hendikep.
Mozna jsem na to sel spatne. Poradte, ktere IDE pro Linux je nejlepsi? Potreboval bych doplnovani syntaxe i s popisem semantiky. Protoze nejsem primo ceckar, tak by mi pomohlo, aby mi IDE co nejvic chyb ohdalilo jeste v editoru, tj. pred prekladem. A nakonec jednoducha moznost pridani zavislosti na nestandardni knihovu.
Netbeans a Eclipse můžeš v klidu použít na C/C++, kvalita bude velmi dobrá ale podrobnosti nevím. Od Sunu je i další IDE zdarma - Sun Studio - je i pro Linux, ale více se asi hodí pro vývoj na Solarisu.
Zkousel jsem Eclipse na C++, na editaci kodu mi to prislo lepsi, nez kdevelop, ale debugging byl horsi - nedokazal jsem z nej rozume dostat napr. obsah promenne typu QString.
Eclipse jsem taky kdyzi zkousel, ale autocompletion bylo celkem pracny rozbehnout (preddefinovat vsechny makra definovany az v build kroku) a nebylo to extra rychly. Podobne kdevelop, ale je to uz tak 2-3 roky zpatky.
Dost dlouho jsem ke spokojenosti pouzival gvim + omnicppcomplete (vlastne doted stridane s Qt creatorem).
Od beta verze Qt creatoru je to dost pouzitelne prostredi. V debuggeru krome preddefinovanych dumperu QStringu a jinych Qt/STL kontejneru je mozne si doprogramovat dumpery na vlastni datove struktury (viz Qt creator mailing list). Qt creator dokaze v urcitych beznych pripadech rozdychat nedefinovana makra, rozdycha i autocompletion u macro-template-silenosti jako boost.
Zkousel jsem eclipse a na a testovacich "zlych" pripadech to fungovalo hezky. Dokonce to zvladalo takovy veci jako ze jsem vnorenou tridu pouzil jako parametr sablony a pod. Problem nastal v praxi
i na mensi projekt s STL a QT vytvoril 5GB browse databazi a ja jednoduse nemel v kompu dost RAMky na to aby se to dalo realne pouzivat.
Jinak pro vi existuje zajimavy projekt "incomlete"
Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.