Hlavní navigace

Canonical hledá vývojáře... pro Mir

Sdílet

klokan

Rok 2017 možná stále není oním příslovečným rokem linuxového desktopu, ale určitě je to rok neskutečných převratů kolem linuxového desktopu. V dubnu Canonical ohlásil konec Miru a přechod na Wayland.

Od té doby na Wayland přešly v podstatě všechny hlavní distribuce a Wayland se tak během pár měsíců stal z experimentální technologie novým linuxovým standardem. Mezitím komunita, která do té doby vedla proti Miru téměř svatou válku, navzdory všemu očekávání projekt převzala a pokračovala ve vývoji Miru s tím, že první velkým počinem byla implementace podpory Waylandu.

No a dnes na Phoronixu vyšla zpráva, že Canonical chce zaměstnat vývojáře se zkušeností s grafickým stackem pro vývoj Miru (po té, co je v dubnu propustil). Pozoruhodné je to, že oficiální popis této pozice mimo jiné explicitně zmiňuje „desktop devices“ a „desktop users“ a mezi požadavky uvádí… zkušenost s Waylandem. 

Že by u Canonicalu pravá ruka nevěděla, do dělá levá? A nebo se Shuttleworth rozhodl, že když Wayland, tak teda Wayland ale s tím, že kompozitorem bude Mir a ne Mutter? U Canonicalu dneska opravdu jeden nikdy neví.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?