Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Celosvětová penetrace IPv6 na 10 % od Martin - To je přesně ono, navíc UPC má podle...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 1. 2016 23:40

  Martin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To je přesně ono, navíc UPC má podle mě dostatek IPv4 adres (což není zrovna případ O2), takže proč to zapínat.

  Ono to teď bude mít víc nevýhod než výhod. Slyšel jsem o případech, jak ty různá zařízení pod IPv6 padají atd. atd. Z pohledu UPC to ono zapnutí může stát ve výsledky miliony na podpoře a správě, na druhou stranu je jasné, že uživatelé nebudou hromadně platit 29 Kč za podporu IPv6, takže proč... :-)

  Sám dělám administrátora a IPv6 se neučím, protože o něj většina firem ani nestojí. Jak já, tak všechny firmy, prostě všichni stejně jenom čekaj, až si lidi kolem vylámou všechny zuby, a až to bude odladěné, tak všichni začnou zavádět.

  IETF si za to můžou sami, že to neudělali dostatečně kompatibilní a u IPv6 zavedli spoustu služeb (viz. roaming), které jsou hodně komplikované, ale prakticky je nikdo využívat nebude. Kdyby jenom přidali v hlavičce protokolu pár bajtů na adresu na víc, a na zbytek nehrabali, tak IPv6 by bylo 100x jednodušší implementovat a už ho tu dávno máme.

  Představte si, že by přišlo HTML5 a bylo by zpětně nekompatabilní s HTML4, formát by byl úplně jiný (sice lepší, ale jiný). Taky by moc lidí nepřecházelo...