Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Cena domény CZ klesne na 285 Kč bez DPH od Miloslav Ponkrác - "Čím myslíte, že by mohl internet obohatit někdo,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 8. 2007 13:00

  Miloslav Ponkrác
  "Čím myslíte, že by mohl internet obohatit někdo, komu nestojí adresa ani za těch současných pár stovek ročně? Ta ochota zaplatit danou cenu je mimo jiné i ochotou na ten web něco smysluplného dát. Plus mínus."

  Ano? To jsou mi novinky. Vzhledem k tomu, že spousta lidí co dává něco na web za to platí vlastním časem a žádné peníze na tom nevydělá je naprosto kontraproduktivní ještě po nich nějaké peníze chtít navíc. Vy asi žijete na Marsu, že Vám tento fakt nedochází. Já osobně, když se budu chtít podělit s někým o své informace a nepřispěje to k mému rozpočtu ani reklamě, pak je pro mě fakt vyšší ceny značně demotivující.

  Nechápu, proč bych za službu druhým lidem, kterou dělám zdarma, a investuji do ní ještě svoje prostředky a čas měl ještě platit vyšší cenou domény. To je prostě na hlavu padlé. Prý ochota zaplatit vyšší cenu je ochota na web něco smysluplného dát - tohle uvažování fakt nechápu.

  Nehledě vůbec na to, že české domény byly (a ještě možná jsou, nevím) tak předražené, že já osobně jsem úplně kašlal na .cz doménu a zařídil jsem si jí kdysi úplně jinde a vyšlo mě to za čtvrtinu cenu oproti české doméně. Takže bych brzdil.

  "Tady zrovna myslím, že vyšší cena dobré věci pomůže."

  No a já si myslím naprosto pravý opak. Nepomůže, ba právě naopak. Já sám jsem měl doménu se spoustou mých návodů, programů, dokumentace, po kterých se mnoho lidí dodnes ptá a některé věci se dodnes používají jako učební pomůcky třeba na univerzitách, ale stáhnul jsem to z domény, protože už se mi .cz doména nechtěla platit. Prostě nakašlu na web, když je to tak. Něco jsem publikoval v linuxových novinách, něco zůstalo na docs.linux.cz a něco na slunecnice.cz plus pár dalších místech. A zbytek je jen na vyžádání pro známé, opravdu nemám zájem investovat někam, kde za pomoc mě jen někdo říká, že bych měl platit víc. Takže minimálně v mém případě mě to odradilo. Samozřejmě můžeme diskutovat, zda můj obsah byl smysluplný a kvalitní, to je věcí názoru.