Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Cena domény CZ klesne na 285 Kč bez DPH od Aleš Janda - Domény nejsou tak levné.. Kromě generických, slovenských a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 8. 2007 13:44

  Aleš Janda
  Domény nejsou tak levné.. Kromě generických, slovenských a německých jsou v podstatě všechny minimálně 2x dražší než stávající cena .cz domény. Nebo mám špatné informace.

  A proč regulovat?
  Např. na našem sídlišti se dá rezervovat místo na zaparkování. Prostě jdu na městský úřad, řeknu, že chci na rok stát přímo před svým vchodem, zaplatím okolo 5.000 Kč (nevím přesně kolik, ale přibližně to sedí), oni postaví značku, namalujou čáry a mám své místo.
  Další rok taky - řeknu, že chci rezervaci prodloužit. Vypláznu 5 tisíc, už se ani nemusí nic malovat.

  Proč taková strašná částka? Opravdu to namalování nebo dokonce jen prodloužení stojí 5 tisíc? Vždyť je to jen to, že nějaká bába na úřadu udělá čárku do nějakého seznamu. Místo by bylo obsazené stejně, protože někde poblíž bych stejně parkoval. A někdo se akorát napakuje.

  Ta vysoká částka je tam právě proto, aby se počet těchto míst reguloval. Jinak by za chvíli měli své místo na parkování i návštěvy, které by přijeli jednou do roka. Jenže těch míst je omezeně. Logicky vznikne fůra poloprázdných míst a přitom půlka lidí nebude mít kde zaparkovat.

  Podobné je to i s doménami. Pokud budou levné příliš, vznikne spousta nevyužitých domén a ti, kdo budou mít opravdu zájem o nějakou hezkou adresu, budou mít prostě smůlu.

  Ano, je tu problém - co s přebytečnými penězi :-) když udržování záznamů o doménách tolik nestojí. Já nevím, co s tím, opravdu nevím. Peníze jsou asi nejlepším měřítkem toho, komu za to ta adresa opravdu stojí (lepší měřítko mě nenapadá).

  Nerad bych se dožil toho, že za několik let už prostě nebude co registrovat...