Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Češi se budou starat o softwarový vývoj projektu Galileo od Lael Ophir - Vidím tu nějaké dotazy na MS technologie, tak...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 9. 2014 2:04

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

    Vidím tu nějaké dotazy na MS technologie, tak jsem tu s odpověďmi :)

    SharePoint je prostě DMS, který bude řídící středisko Galileo používat na zemina ukládání směrnic a dokumentace, workflow atd. Nejsou sami - SharePoint používá většina větších společností. Mluvit o "softwarovém vývoji projektu Galileo" je trochu nadnesené, ale společnost BoldBrick má hezkou referenci, a PR se počítá :)

    Veřejně dostupné informace o satelitech systému Galileo: HW je postavený na CPU ERC32, což je rad-hardened verze SPARCu V7. Jako OS se používá RTEMS (který EADS mimochodem používá na více projektech), což je RTOS napsaný v jazyce C, který neposkytuje aplikaci žádnou správu paměti a nepodporuje procesy. Aplikační vrstva je psaná v jazyce Ada, a je implementovaná jako smyčka s HW watchdog timerem. Používání klasické dynamické alokaci paměti je zakázáno (Ravenscar profile). V případě fatální chyby se systém restartuje v "safe mode". Kompletní binárka má 1.2MB a potřebuje 2.6MB RAM.