Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Česká informační bezpečnost na cestě do vězení od anonym - Protože se tady rozvinulo téma jak a kdo...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2005 8:59

  bez přezdívky
  Protože se tady rozvinulo téma jak a kdo předloží pozměňovací návrh k § 205 TZ, píšu tyhle novinky s nemístnými poznámkami, které mě při psaní napadly (kdyžtak nečtěte závorky).

  Upřímně řečeno, obával jsem se toho, aby právě to, že komunisté návrh předloží, nevedlo k jeho odmítnutí. Představa, že v návrhu rozhoduje kvalita je u politického uskupení jako je parlament asi pěkná blbost, ale já se té blbosti odmítám podřídit. Pan poslanec Vymětal byl první a jediný, který ještě v září byl ochoten včas - v době, kdy zasedal ústavně právní výbor - návrh předložit. Díky moc pane poslanče. Podle toho, co mi včera řekl, ústavně právní výbor (UPV) porušil zákon a nepřipustil projednávání jeho pozměňovacího návrhu. Podle jednacího řádu sněmovny je to jeho zákonná povinnost (jinak by si poslanci mohli tak akorát běhat po sněmovně a na povel mačkat hlasovací tlačítka). Přitom to bylo tak snadné a mohlo to být vyřízeno na úrovni. (Pokud by si UPV řekl, že jasně, tady něco vypadlo, ne nejsou to Vaše zuby pane kolego..., jsou to dva řádky z Úmluvy Rady Evropy, jak nám to tady třicet těch profesorů tvrdí. Tak co kdybychom to tam jako tak nějak vrzli zpátky, abychom ty rebely, co nerozumí naší velké právní vědě, měli z krku. Ne paní kolegyně, slyšíte špatně, ne PO krku, ti učí naše děti..., tyhle chceme mít z krku, radši spěte dál)

  Ostatní strany? Dostal jsem seznam poslanců, s kterými je řeč a tak jsem je poctivě "omejloval" a obvolal.

  ODS - Langer, Pospíšil, Pleva, Novotný. Chvíli trvala komunikace a přesvědčování poslanců, jejich asistentů a jejich poradců. Od pana poslance Novotného jsem pak dostal přímou odpověď, že návrh s nějakými drobnými výhradami podpoří. Díky moc !

  KDU-CSL - oslovena Parkanová, předsedkyně UPV, asistent Rožánek, vše pochopil, slíbil, že to předá, paní Parkanová to měla v úterý ráno na stole. Nic se nedělo. Ostatně jako v září, když ještě byl čas. Moc jste mě zklamala paní Parkanová, a to ještě mám v ruce dopis od jednoho docenta, který Vám píše, že bude muset zavřít studium... Kdybych dal dopis na kameru ve zpravodajství TV Nova....ale já tohle přece dělat nebudu, já chci jen přijetí pozměňovacího návrhu.

  CSSD - Zaorálek (v Paříži), Koudelka, Böhnisch. Poslední jmenovaný slíbil, že si to prostuduje a dá vědět. Splnil jak slíbil, do puntíku, a podpoří náš návrh. Mám radost, je to člen UPV. Velmi slušný a věcný poslanec. Tak nějak bych si představoval práci poslance, nemusíte volat asistentovi, domlouvat se s poradcem poradce, no pan poslanec je právník, tak proto. (Nechci poškodit pana Koudelku, nevím to jistě, ale mám pocit, že mi volal do auta, nemám žádný zápis)

  US-DEU zařizuje IURE,

  Nezařazení poslanci - stačil jsem omejlovat jen pana Vrbíka, v jeho úředních hodinách jsem ho nestihl, asistentka slíbila problém předat

  Všichni oslovení poslanci a poslankyně dostali fyzicky a na papíře všechny materiály, viz jejich linky výše ve vláknu.

  KSCM - Konečná, Rujbrová, Vymětal. Návrh zatím podpořili dva, pan poslanec Vymětal jako první hned v září, kdy ho nepřipustili na jednání UPV. Takže předkládat ho bude on.

  To byl stav odpoledne 11.10. Večer jsem měl další hovory s poradci. Došel mi návrh pana doc. Šámala z UPV, který je autorem TZ. Zdůvodňoval svůj návrh (mělo to logiku) ale připustil, že je možný návrh jiný (sledujte ty nuance) a tak máme na stole návrh nový, který je jiný než náš v nepodstatných detailech, a přesto se podobá oběma zcela antagonistickým návrhům. Všichni mají pravdu... Nekupte to, když předkladatel pozměňuje svůj návrh a vychází vám vstříc.
  Domlouvám změnu, konzultuji.
  Mailuju všem zainteresovaným, že by tohle mohlo být konsensem a odhlasováno všemi stranami a odsouhlaseno předkladatelem zákona.

  Večer běží zpravodajství TV NOVA, které tomu věnovalo jako jediné médium čas v hlavní zpravodajské relaci. V reportáži Ministerstvo spravedlnosti přiznává, že došlo k chybě. Ostatně nahrávku i text zprávy ČTK si tady můžete přečíst, ve vláknu je od neznámého autora odkaz (dík za něj).

  No a dnes začíná jednání sněmovny.

  A jěště pozor, to není všechno, je tu práce organizace IURE, o které nemohu psát, ale bez nich by tohle asi nebylo. Klobouk dolů před nimi, zdarma obhajují administrátory, kryptology, ale také nájemníky, co jim bourají byt přímo pod nohama. Jsou dobří! Kolik myslíte, že jich je? Viděl jsem tam jen jednoho člověka! (JUDr. Ing. Svatošová) To byste nevěřili, co se dá udělat práce, když to jde od srdce a nemusíte politikařit... koukněte na
  http://www.iure.org/
  a
  http://www.bigbrotherawards.cz/index.php?p=3
  můžete nominovat největšího "slídila"

  Vlastimil Klíma