Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Chrome bude od verze 83 blokovat některá stahování po HTTP od Miroslav Šilhavý - píšete tu hloupost o tom, že miliardy lidí...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 2. 2020 21:19

  Miroslav Šilhavý

  píšete tu hloupost o tom, že miliardy lidí musí používat jako webový prohlížeč stejný program, jaký používá správce pro správu nějakého zařízení?

  Pokud by tato funkce byla ovládána headerem ze serveru, splnilo by to stejný účel. Provozovatelé (ti zodpovědní) by to nastavili a bezpečnost by byla zachována.

  Mimochodem, zcela jistě by se dalo "vyjednat" s autory webserverů i maintainery distribucí, aby u http serverů byly tyto hlavičky odesílány by default v případě https spojení (ale vypnutelné). I takovéto opatření by pomohlo zvýšit bezpečnost pro miliardy lidí (nové instalace by k tomu vedly), a zároveň by se zachovala kompatibilita.

  Filipe, nikdo zde nezpochybňuje to, že se jedná o krok směrem k bezpečnosti. Kritika zaznívá na způsob, jakým je to od Googlu vynucováno, s ohledem na to, že existují i jiné rozumné alternativy. To pochopitelně vede k úvahám, proč Google zvolil takto drsný způsob.

  8. 2. 2020, 21:20 editováno autorem komentáře