Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Chrome bude od verze 83 blokovat některá stahování po HTTP od Filip Jirsák - Miroslav Šilhavý: Problém je ovšem v tom, že...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2020 8:32

  Filip Jirsák

  Miroslav Šilhavý: Problém je ovšem v tom, že se v této oblasti vůbec neorientujete. Proto pak děláte nesmyslné závěry.

  Za prvé, že střílet na člověka je špatně každý ví, protože každý si tak nějak dokáže představit, co takový výstřel udělá. Představu o tom, co znamená snížení protokolu z TLS 1.2 na TLS 1.0 má málokdo.

  Za druhé, vymyslel jste si jakýsi „nepřirozený tlak Googlu“, kterým neustále argumentujete, aniž by něco takového existovalo.

  Za třetí, vůbec nechápete, jak celé TLS a zabezpečení funguje. A ani si to vysvětlit nenecháte. Už jsem vám vysvětloval, že aby mohl server poslat HTTP hlavičku, musí nejprve s klientem navázat spojení. A když už tedy naváže to bezpečnější spojení, je nesmysl, aby posílal hlavičku, že to bezpečnější spojení neumí. Pokud byste to nechtěl dávat jako HTTP hlavičku do šifrovaného spojení, ale upravil byste TLS tak, aby tam byla tahle možnost ještě v nešifrované části, zase byste tím úplně pohřbil smysl nových protokolů. Protože útočník by normálně nejdřív nastavil tenhle příznak, že se má přepnout na starý málo bezpečný protokol, a pak už by mu bylo jedno, že existuje nějaký novější protokol, do kterého se nabourat neumí.

  Víte, a tohle je právě důvod, proč vaše komentáře nikdo nebere vážně. Já vám vysvětlím, proč je váš návrh nesmyslný – ne že byste měl odlišný názor, je objektivně nesmyslný, protože jste nevzal v úvahu něco jako přírodní zákon. Ale vy to klidně ignorujete a stejný nesmysl zopakujete znova. Kdybyste přišel na fórum fyziků s tím, že jste vymyslel perpetuum mobile, někdo by vám vysvětlil, že by to bylo v rozporu s prvním nebo druhým termodynamickým zákonem, a vy byste v dalším komentáři napsal, že není potřeba řešit elektrárny, protože jste přece vymyslel to perpetuum mobile, taky by z vás všichni akorát měli legraci.