Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Chrome zapíná všem podporu HTTP/3 od Miroslav Šilhavý - @87vdf4vg82 Díváte se na to optikou doktríny plánovaného hospodářství....

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2020 22:00

    Miroslav Šilhavý

    @87vdf4vg82

    Díváte se na to optikou doktríny plánovaného hospodářství. Samozřejmě, lokálně mají firmy, oddělení a lidé své cíle, které musejí plnit. Nicméně, to je samoregulační proces. Přijdete s něčím moc brzy - a pohoříte. Nu což, nic se nestane, přijde někdo jiný s něčím lepším. A tím "lepším" nemyslím, že se to bude víc líbit technikům-odborníkům. Myslím tím, že lepší je ta technologie, která prokáže svoji životaschopnost. (Stalo se nejednou, že se uchytila technicky méně dokonalá norma, ale životaschopnější).

    Nevzrušoval bych se tedy z toho, že začali používat HTTP/3. Prostě se uvidí, jaké to bude mít výsledky. Dokonce si myslím, že to sami stáhnou z provozu, kdyby to způsobovalo víc problémů, než užitku. (A ano, na "chudáky" techniky, kteří se musí mentálně vyrovnat s (ne)řízením toku UDP se hledět nebude - ajťáci jsou dnes něco jako popeláři - všichni je potřebují, ale medaile se za to nedávají).