Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Chrome zapíná všem podporu HTTP/3 od Ondřej Novák - Aplikační komunikace si právě vystačí s HTTP/1, a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 10. 2020 21:29

  Ondřej Novák

  Aplikační komunikace si právě vystačí s HTTP/1, a pokud ne, stejně potřebuje Websocket. Vím to, protože v tom dělám. Zpravidla si člověk vystačí s jedním spojením s maximálně dvěma, multiplex je kanón na vrabce. Pokud se používá websocket, stejně to jede formou pipelingu, v případě JSONRPC dokonce i na přeskáčku, bez vynuceného multiplexu. A jako provozovatel serveru __nechcete__ aby vám jeden klient posílal informace moc rychle, protože by vám mohl přetížit server. Když mu dáte jedno spojení s očekávanou latenci, je to často dostatečné aby on nepocítil nějaká omezení a vám to neshodilo server, až jich tam takových přijde 100.

  Opravdu skutečná režie na přenos aplikačních dat je nula nula nic. Největší latenci dělá samotný server tím, že zpracování požadavku prostě nějaký čas zabere.

  na video jsou jiné protokoly.

  Nevím, jestli http/2 a /3 řeší websockety, ale i tak je to kanón na vrabce. A když už bych na aplikační úrovni použil UDP rozhraní přímo (i když teď z hlavy nevím jestli něco takového už v JS existuje nebo ne)