Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Chtějí IT firmy vyvíjet pro stát na principu sdíleného kódu? od divná věc - Když se něco programuje furt dokola, tak je...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2013 11:16

  divná věc (neregistrovaný) 78.136.130.---

  Když se něco programuje furt dokola, tak je to nákladnější, stojí to více peněz a o to je pak větší prostor k defraudacím.

  Navíc pokud by nějaká firma umožnila nahlédnout pod pokličku své práce pro stát, pak by se snadno provalilo, jak špatné věci jsou státu za neuvěřitelně vysokou cenu dodávány.

  Uslyšíme jistě řadu mediálních řečiček o ochraně duševního vlasnictví a podobně.

  Jistě, změna by byla pro daňového polatníka výhodná, ale ten bude muset nejdříve pochopit, že pokud bude ve volbách volit na sřídačku stejné síly co posledních cca 20 let, taj se změna konat nebude.

 • 11. 2. 2013 16:05

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Fakt myslíte, že dodavatelé pro stát pořád dokola, na každou zakázku znovu, píšou správu procesů, filesystem, SQL databázi, webový server, workflow engine, OCR apod.? :) Samozřejmě se používají hotové věci.

  Dodavatelé podle mě nikdy nepřistoupí na otevření svého kódu, protože by tím přicházeli o peníze. Nakonec ani ti velcí dodavatelé státní správy, kteří hlasitě podporují open source, jako IBM, své zdrojáky neuvolňují.

 • 12. 2. 2013 9:37

  Honza (neregistrovaný) 178.17.81.---

  Nevím jestli píšou správu procesů, filesystem, SQL databázi, webový server, workflow engine, OCR apod., ale rozhodně si jejich vývoj účtují. Pokud by někdo udělal audit zdrojových kódů, jistě by to ukázalo značnou předraženost zakázek.

 • 13. 2. 2013 0:10

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Státní zakázky jsou obecně předražené, to je známý fakt. A u IT zakázek jsou důvody prakticky stejné, jako u jiných typů projektů. Rozhodně to není tím, že by si koncoví vývojáři účtovali více práce, než opravu odvedli.