Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Chtěli byste redesign uživatelského rozhraní GIMPu? od x-lukas - Současné GUI Gimpu mi plně vyhovuje, hlasy, které...

  • 18. 9. 2007 9:08

    x-lukas (neregistrovaný)
    Současné GUI Gimpu mi plně vyhovuje, hlasy, které žádají změnu se podle mé zkušenosti ozývají především z řad uživatelů Photoshopu a v celkem logické návaznosti k tomu současně uživatelé Windows. Jak by ale případná změna působila naopak na uživatele, který pracuje výhradně s GIMPem? Tím hůře, pokud by se GUI svými principy přiblížilo právě Photoshopu.

    Domnívám se, že kombinace GIMP a GNU/Linux je ve svém výsledku mnohem efektivnější než GIMP a MS Windows, - ať již je to kvůli GTK, jehož principy, ač v důsledku maximálně efektivní, jsou pro uživatele MS Windows nečím novým, nebo kvůli prosté absenci více pracovních ploch na tomto OS.

    Tím se dostvám k jádru problému. Má se měnit GUI programu, jehož domovskou platformou je GNU/Linux, aby se vyhovělo uživatelům MS Windows? Tím spíše, když už v současné dově exituje projekt GIMPshop, který se snaží svou koncepcí Photoshopu přiblížit.