Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Chyba v Git klientech ohrožuje Windows a OS X od Lael Ophir - Ani jeden z těch patchů nezpůsoboval BSOD. Ad potřebuju...

 • 31. 12. 2014 16:14

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  Ani jeden z těch patchů nezpůsoboval BSOD.

  Ad potřebuju instalační médium? Jak to dělají uživatelé notebooků? - použijí instalační médium z USB klíčenky. Některé notebooky by měly mít recovery media předinstalovaná, takže by mělo stačit zabootovat z nich. Osobně ty recovery partitions vždycky mažu, SSD disky jsou ještě pořád poměrně malé a nemám na nich zbytečné místo.

  Ad na Linuxu to samozřejmě umíme a můžete si dokonce vybrat - jak psal psal, musíte si to zbatlit doma. Out of the box nic jako System Restore nemáte. Snapshoty vám nepomůžou u dister která mají uživatelské adresáře na jednom FS se zbytkem systému. To se týká například Ubuntu, které by default dělí disk jen na /swap a /. Etckeeper vám sice někdy možná umožní se dostat z problémů, ale rozhodně to není alternativa k System Restore.

  Ad System Restore ze zkušenosti moc nefunguje, právě protože obnovuje jenom vybrané soubory - to bylo za Windows XP. Od Visty výše se monitorují všechny typu souborů ve všech cestách. Aplikace nemusí nic registrovat. Nejvýš před instalací mohou vytvořit System Restore Point, aby byl označený čas do kterého se uživatel může chtít vrátit.