Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Čtvrtina uživatelů Google má k dispozici IPv6 od anonym - Bohužel pro by byla IPv6 na domácím připojení...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 10. 2018 18:52

  bez přezdívky

  Bohužel pro by byla IPv6 na domácím připojení stále jenom doplněk k veřejné IPv4, když bych se na ní nebyl schopen dostat mj. z T-Mobile mobilního připojení a ze školy.
  A IPv6 only, byť třeba pouze na mobilním připojení je také nepoužitelné, protože ne každý (malý) web ji umí. Spíše naopak. Dále můžeme uvést velice špatnou podporu u levných SOHO routerů typu TP-Link apod.
  Ačkoliv do budoucna je přechod nevyhnutelný, tak teď (plný) přechod možný není.
  Každopádně určitě se najde pár exotů "poskytovatelů", kteří i tak budou své zákazníky NATovat za jednu veřejnou IPv6 a individuální veřejku(y) budou nabízet za hrozné peníze.
  A NAT (i když naprosto zbytečný a pro router dokonce přitěžující) bude pro domácí uživatele bez Mikrotiku apod. také běžnou záležitostí, a to už jen z toho důvodu, že právě třeba SOHO TP-Linky se k IPv6 jinak chovat neumějí (žádný passtrough apod.). Tudíž je utopie, že telefony a jiné krabičky budou mít každá svou veřejku a tím pádem se budeme muset i nadále zaobírat s pakárnama typu port forwarding.