Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Čtvrtina uživatelů Google má k dispozici IPv6 od SB - Když už jste to zmínil, tak bych se...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 10. 2018 11:44

    SB (neregistrovaný) ---.vmpanel.net

    Když už jste to zmínil, tak bych se zde na to chtěl zeptat (byl bych rád, kdyby odpověděl i pan Caletka :) ), k věci to je:

    Mám VDSL od T-Mobile. Na konci srpna se v tom hošani (z Cetinu?) zjevně vrtali a změnili něco v jejich síti (spadlo spojení, změnila se IPv6 protistrany). Některé weby, které fungovaly roky, najednou nešly načíst (ani na widlích), třeba seznam.cz nebo nebezi.cz, ale taky packages.debi­an.org, takže nešlo aktualizovat Debiany! Hošani zjevně něco rozesrali. Vytvrdlo i připojení po SSH a IPv6 při blbém zobrazení manuálové stránky na vzdáleném serveru! Když jely weby přes tunel (SOCKS) do zahraničí, všechno bylo v cajku. Po dlouhém bádání jsem zjistil, že asi nefunguje Path MTU Discovery (objevil jsem skvělý ping -s!), jen některé servery a jen někdy vracejí „packet too big“, asi podle toho, ke kterému to dolezlo dle velikosti paketu. Jako řešení jsem nastavil MSS clamping na Mikrotiku, pak to začalo opět fungovat.

    Takže se ptám: Je to od ISP v pořádku? Je ISP lempl? Má smysl to s ním řešit, nebo to prostě nějak ojebat? Jak by měl vypadat správný stav? Jak to lze lépe ojebat a jak řešit spojení jiná než TCP? (Ručním MTU?) Dá se zjistit, na kterém routeru to lehne? ...