Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Čtvrtina uživatelů Google má k dispozici IPv6 od Radek Zajíc - Správný stav má samozřejmě vypadat tak, že síť...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2018 12:13

  Radek Zajíc

  Správný stav má samozřejmě vypadat tak, že síť má dodržovat RFC. Hoši z CETINu, zdá se, měnili BRASy - tedy zařízení, která terminují PPPoE spojení z uživatelských routerů. Kromě jiného se konfigurace nových BRASů projevuje tím, že nesnižuje TTL při průchodu routerem - takže nejsou vidět v traceroute. Na ICMP echo odpovídají (pingnout je jde).

  Pravděpodobně je tedy rozbitá jejich konfigurace (lepší případ) nebo software (horší případ). Jak přesně jste nastavil MSS clamping, tj. na jakou hodnotu?
  Na Turrisu vytáčejícím PPPoE nad VDSL linkou mám v ip6tables pravidlo

  -o pppoe-wan -p tcp -m tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -m comment --comment "!fw3: wan (mtu_fix)" -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu

  a zatím jsem ani na TCP ani na UDP problémy nepozoroval; zaměřím se na to.

  Řešit to s ISP rozhodně smysl má - ale je třeba T-Mobilu jasně popsat problém (ideálně i s nějakými detaily - pcap z obou stran, máte-li k dispozici) a poprosit je, ať se to nepokouší řešit sami, ale ať to rovnou předají do CETINu. Jen tak se problém vyřeší.