Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Čtvrtina uživatelů Google má k dispozici IPv6 od Miroslav Šilhavý - Nechápu, k čemu je dobré, že v prvním...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2018 16:54

  Miroslav Šilhavý

  Nechápu, k čemu je dobré, že v prvním odstavci přednesete nějakou svou tezi, a v druhém odstavci jí vyvrátíte.

  Položit tezi a antitezi je běžný myšlenkový postup v rámci kritického myšlení. Pokud zvažujete jen pro a nezvážíte proti, s velkou pravděpodobností uděláte v úvaze chybu. Mně by se například líbil celosvětově spravedlivý sociální systém. Zároveň ale vím, že 1) pojem "spravedlivý" každý vnímá jinak (např. podle zásluh, nebo podle potřeb, nebo rovnostářský), a 2) že zatím nikdo nepřišel s myšlenkou, jak takový systém zavést a nedemotivovat osoby zaměřené na výkon a uznání, a zároveň motivovat laxní jedince. Takže opět, musím si postavit tezi a antitezi a tam, kde se střetávají, hledat odpovědi.

  Pokud bez kritického přemýšlení víte, co je dobré, pak Vám jen mohu závidět prozíravost a jednoduchý život. Raději dostanu palce dolů za zamýšlení se, než dostávat palce nahoru za populistické postoje, ale tak mělké, že nemají s praxí nic společného.

  Napsat, že IPv4 je beznadějně zastaralá, IPv6 už tu měla být dávno, a že bychom se měli všichni líp, kdyby tomu tak bylo - to umím taky, a to umí úplně každý.