Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Čtyřikrát rychlejší souborový systém pro flash paměti od abyssal - Mezi námi, přišlo by vám na druhou stranu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 1. 2008 22:53

  abyssal (neregistrovaný)
  Mezi námi, přišlo by vám na druhou stranu normálnější kdyby zveřejnili benchmark, že jejich komerční systém stojí za ptakopyska?

  Ja celkom verim tomu, ze vyvinuli fs s nejakymi zaujimavymi vlastnostami, ktory je pri niektorych sposoboch pouzitia lepsi nez JFFS2 apod. pre NAND/NOR flash (podobne jak sa vacsina fs urcenych pre klasicke HDD snazi nahradit "kristalovu gulu" pre obidenie limitacii HW).

  Lenze je rozdiel napisat "sekvencny zapis je o 400% rychlejsi", co evidentne smrdi a je rozdiel aspon "poloslusny" benchmark, kde je uvedena metodika a vysledky rozlicnych operacii.

  Dalej, "High-Integrity Transactional File System with Dynamic Transaction Point" moze znamenat skoro cokolvek (co za transakcie? na journal? na data? ACID/nieco podobne nazvane "transakcia"? ...). IMHO developeri nadesignovali a nakodili fs so zaujimavymi vlastnostami, ale marketing to vzal do "dalsej dimenzie" aj s tymi +400%.

  Ostatně soudit o něčem co jste neviděl jaké to má vlastnosti mi přijde celkem odvážné.

  Formuloval by som to inak: videl som vnutornosti dostatocne mnoho fs nato, aby som mohol povedat "400% faster stinks to high heavens". ;-)